Yapabilirsin Ajan Carter!

Marvel’in yenisi Agent Carter yayınlanmaya başladı ve ilk bölümleri ile yüzümüzü güldürdü. Ajan Peggy Carter Marvel Stüdyolarının ilk kadın baş karakterli televizyon dizisi.

agent-carter-poster-3

Bu 8 bölümlü dizinin başarısı kadın kahramanların daha sık görülmelerine imkan sağlayabilecek yegane firsat.

Agent-Peggy-Carter
Ajan Peggy Carter 1946 yılında SSR (the Strategic Scientific Reserve) bölümünün ofisinde görevlendirilir. Savaş zamanından arkadaşı Howard Stark geliştirdiği nükleer teknolojileri kötü amaçlarla kullanacak kişilere satmakla suçlanınca Ajan Carter gerçeği bulmak ve suçluları yakalamak için maceraya hızlıca dalar. Arkadaşının yardımcısı Edwin Jarvis’in de desteğiyle gizlice kovalamaca, ateş etmece, dövüşmece, kandırmaca gibi türlü ajanlık oyunları başlar.

peggy-carter
Marvel Çizgi Evrenini benim gibi çok az tanıyanlar, Kaptan Amerika’nın ne işle meşgul olduğunu bilmeyenler karakterleri tanıyacak ve az çok bilenler bazı demirbaş süper kahramanların hikayelerindeki boşlukları doldurma fırsatı bulacaklar.

agent-carter
İkinci Dünya Savaşı zamanı Amerika’da kadınların toplumdaki durumlarının ne kadar işlendiğini de merakla takip edeceğiz.

ajan-carter

Kırmızı şapkası, dalgalı orta boydaki koyu renkli saçı ve çeşit çeşit etekli ceketli takımları güçlü, seksi, zeki ve eğlenceli bir kadın portresine çok uyumlu. Bu dizinin nice inandırıcı kadın kahramanlar yaratması hayaliyle takibe devam.

İşte O Dizi

  • Agent Carter

    Agent Carter

    İkinci dünya savaşı sonrasında SSR isimli gizli bir birimde çalışmaya başlayan kadın ajan Carter'in hikaye edildiği dizide casusluk hikayeleri ve fantastik öğeler elele gidiyor. Detaylar

Yazar

Oya (@oya)

Biraz okur biraz yazar. İŞTE O FİLMde kadrolu mısır patlatıcı. @oya_isteofilm

YORUMLAR