Bahar Tatili’ni izlemiştim diyebilmek

Selena Gomez, Vanessa Hudgens ve James Franco filmin ana karakterlerini oynuyorlar. İlginç biçimde üçü de çocukken Disney Kanalında yeralmışlar. Yönetmen bir kadın, Harmony Korine. Bahar Tatili sert bir film. Çıplaklık, küfür, uyuşturucu ve partileme sahneleri ile dolu. Senaryo zekice yazılmış, oyunculuk çok etkileyici. Gördüğü ilgi sebebiyle bir devam filmi de yapılıyormuş.

bahar tatili

Selena Gomez filmde hayatı boyunca günahtan uzak durması öğütlenmiş ama etrafı hep günahla dolu bir kız rolünde. Kız arkadaşları hırsızlık yaptığında da, uyuşturucu kullandığında da kendini suçlu hissetmiyor. Yapan kendisi değil çünkü. Ama polisler tarafından yakalanınca o da suçlanıyor, sonra mahkeme ve hapishane. İşler kötüleşirken Alien (James Franco) çıkıp geliyor ve kefalet ödeyerek kızları kurtarıyor. Selena’nın tatili tamamen bir cehenneme dönüşüyor.

Bahar Tatili içerdiği sertliğe rağmen eğlencesinden de hiçbir şey kaybetmeden akan bir komedi ve macera. Gelecekte bu dönemin önemli filmleri arasında yeralacağına bahse girerim. Bir şaheser olduğu için değil, ama özgün ve sıradışı karakterleriyle, müziğiyle (dubstep ve rap), bazen halüsinasyon görürmüş gibi hareket eden kamerası ile kült film olma potansiyeli yüzünden.

İyisi mi siz hiç vakit kaybetmeden seyredin. Ya seveceksiniz ya da nefret edeceksiniz, ve yıllar sonra o filmi ben seyretmiştim diyebileceksiniz.

İşte O Film

  • Bahar Tatili

    Bahar Tatili

    Selena Gomez, Vanessa Hudgens ve James Franco ile tehlikeli bir bahar tatili. Bir macera yaşamak isteyen 4 güzel genç kız, rapçi ‘Alien’ ile tanışırlar ve birden kendilerini çılgın seks partilerinin, soygunların, uyuşturucuların ve kirli işlerin içinde bulurlar. Detaylar

Yazar

Serenay (@serenay)

girl power!

YORUMLAR