Heyecanla beklediğim filmler I

Bu yıl heyecanla izlemeyi beklediğim beş filmi paylaşmak istiyorum.

Andy and Lana Wachowski’lerin yazıp yönettikleri Jupiter Ascending filminin Amerika’da 6 Şubat 2015’de gösterime girmesi bekleniyor. Wachowski kardeşler Matrix, V for Vendetta ve Bulut Atlası gibi gösterişli bilimkurgu ve fantastik filmlerle tanınıp sevildikleri için yeni filmleri de merakla bekleniyor. Mila Kunis, Jupiter karakteriyle Evrenin Kraliçesi’nin hükümdarlığını sona erdirmek için mücadele ediyor. Uzay gemileri tasarımları ve ilginç yaratıkları ile görselliği ön planda olacak bir film bekliyorum.

15 Mayıs 2015’e kadar beklememize değeceğini düşündüğüm filmlerden biri Mad Max Fury Road. Mad Max efsanesi bu sefer Tom Hardy ve Charlize Theron gibi oyuncularla karşımıza gelecek. Çocukluğuma dönmeme fragmanı bile yetti.

13 Kasım 2015 Quentin Tarantino’nun yeni filminin tarihi. Samuel L. Jackson, Channing Tatum ve Kurt Russell filmde göreceğimiz ünlü oyunculardan sadece bir kaçı. Bugüne kadar gördüğümüz en tuhaf ve fantastik Western filmi olacağı filmin adından belli. The Hateful Eight ayrıca Tarantino’nun sekizinci harikası olacak. Henüz fragman yok ama ümitlerimiz büyük.

the-hateful-eight

Daniel Craig (dördüncü kez James Bond olarak) ve Monica Belluci (50 yaşında en yaşlı Bond kadını olarak)’li yeni Bond 24 (Spectre) filmi 6 Kasım’da vizyonda olacağını duyurdu. Söylentilere göre Bond filmlerinin yönetmeni Sam Mendes yerine bu sefer Christopher Nolan düşünülmüş ancak Mendes filmi çekmek istediğini söyleyince vazgeçilmiş. Gerçi filmin yapımcılarından Gregg Wilson’un yaptığı açıklamaya göre gelecekte Nolan’a bir başka Bond filmi için teklif götürebilecekleri anlaşılıyor. Şimdiden bütçelerini aşan bu yapımın henüz bir videosunu görememek üzücü.

spectre

Star Wars: Episode VII The Force Awakens bu yılın en çok beklenen filmi mi size sormak isterim. 18 Aralık’a kadar bekleyeceğimiz filmi eski Star Wars’culardan J.J. Abrams yönetiyor.

 

Yazar

Door Bell (@doorbell)

gece gece nedir bu ses? komşunun kapı zili!

YORUMLAR