Heyecanla beklediğim filmler III

Heyecanla Beklediğim Filmler (I ve II) serisini hazırlayan yazar arkadaşımdan (Door Bell) aldığım ilhamla ben de kendi listemi hazırladım. Özellikle Ryan Gosling, Christian Bale, Cate Blanchett ve Natalie Portman hayranlarını cezbedeceğini düşündüğüm, birbirleriyle bağlantıları olan üç filme yer veriyorum.

“The Tree of Life” ve “The Thin Red Line” filmlerinin yönetmeni Terrence Malick’in Christian Bale, Cate Blanchett, Natalie Portman, Brian Dennehy, Antonio Banderas, Freida Pinto, Wes Bentley, Jason Clarke, Imogen Poots gibi ünlüleri toplaştırdığı bir film “Knight of Cups”.

knight-of-cups

Kahramanımız Rick Hollywood’da ünlenip şan şöhretin sarhoşluğuyla kendini dağıtmakla meşgul bir Christian Bale’dir. Bu film için Rick’in hayatındaki eski ve yeni karakterlerle ahlaki çıkarımlar yaptığı varoluşsal bir çağdaş zaman masalı deniyor. Berlin Film Festivali’nde gösterimi yapıldı bile ama Türkiye’de vizyon tarihi henüz belli değil. Elimizde okumayı istemeyeceğiniz kadar çok kritik ve merak uyandıracak bir fragman var.

Aynı yönetmenin henüz tam adı konulmamış/açıklanmamış bir film projesi (Untitled Terrence Malick Film Project) daha var. Ryan Gosling’in ve Knight of Cups’ın bazı oyuncularının da dahil olduğu bu film takıntılar ve ihanet temalarının müzik piyasası üzerinden işlendiği bir senaryoya sahip. Gosling bütün ışıltısıyla bir rock star, Michael Fassbender onun iş ortağı ve çeşitli aşk üçgenleri (ve belki de daha fazlası) oluşturan Natalie Portman, Cate Blanchett ve Rooney Mara…

lost-river

Hazır Ryan Gosling demişken, kendisinin yazıp yönettiği Lost River’da beklediğim bir diğer film. Madmen dizisinden tanıdığımız ikonlaşmış güzel Christina Hendricks ve Eva Mendes tek başına hayat mücadelesi veren bir annenin karanlık ve fantastik hikayesinde karşımıza çıkıyor. İlk iki film için de yapılmış benzer niteliklerde acımasız eleştiriler çoğunlukta olmasına rağmen fragmanını ilginç buldum.

Bu üç filmde de başarılı oyuncular ve görsel ziyafetin yanında filmin bütünlükleri de sağlandıysa beni mutlu bir seyirci yapmaları kolay olacak.

Yazar

Serenay (@serenay)

girl power!

YORUMLAR