Efsane dizi Community’nin yeni sezonu Yahoo’dan

community

Dizi yapımcılarını ‘biz niye böyle komedi dizileri yapamıyoruz’ diye kıskandıran Community; yaratıcı, absürt ve çok komik. Amerika’ya özgü üniversite ile meslek lisesi karışımı bir çeşit eğitim kurumu olan Greendale Community College’a yazılarak hayata (yeniden) başlamak isteyen arızalı bir grup insanın hikayesi. Zekice yaratılmış alaycı üslubu ve karakterleri diziyi son yıllarda izlediğim en eğlenceli seyirlik yapıyor. Halihazırda 5 sezon tamamlandı ve Yahoo tarafından çekilmeye başlanan 6. sezonun ilk bölümü 17 Mart’da yayına girecek. Her bölüm ve sezon aynı performansı gösteremese de, dizinin yaratıcısı yapımcı şirket tarafından işten atılsa (ve sonra geri alınsa) da ve ana karakterlerden bir kaçı diziden ayrılsa da Community’nin yeni sezonunu merakla bekliyorum.

İzlemeye başlamayanlar için biraz ön bilgi: Jeff, hukuk derecesini internet üzerinden aldığı için barodan kovulan eski bir avukat. Dizinin ana karakteri ve diziye konu olan çalışma grubunu bir araya toplayan kendini beğenmiş bir adam. İspanyolca çalışmak için toplandığını sanan bu grup eski aktivist Britta, eski ilaç bağımlısı Annie, televizyon bağımlısı Abed, kocası tarafından aldatılan anne Shirley, lisenin yıldız futbolcusu Troy ve Chevy Chase tarafından canlandırılan Pierce’dan oluşuyor. Amerikan pop kültürüne sıkça yaptığı atıfların bir kısmını anlamasam da bu dizi beni gülümsetiyor/güldürüyor.

community
Irkçılıkla ve türlü hassasiyetle rahatça dalga geçilirken çok da ilginç yan karakterlerle dizi renklendirilmiş. Çinli İspanyolca öğretmeni Senyor Chang, İngiliz alkolik profesör Ian Duncan ve kılıktan kılığa girmekten hoşlanan Greendale College’ın dekanı Pelton. Bu ekibe ara ara eklenen tanıdık oyuncularla dizi daha da eğlenceli oluyor. The Wire dizisinden (Omar) tanıyıp sevdiğim Michael Kenneth Williams da bunlardan biri.

Grubun Roxanne şarkısı eşliğinde dans ettiği bu kısmı izlerken onlara katılmayı isteyebilirsiniz. İyi eğlenceler!

İşte O Dizi

 • Community

  Community

  Birbirine hiç benzemeyen koca koca öğrenciler ile benzersiz bir kolej. Harika bir komedi! Detaylar

Yazar

Oya (@oya)

Biraz okur biraz yazar. İŞTE O FİLMde kadrolu mısır patlatıcı. @oya_isteofilm

YORUMLAR

 1. ilker (@ilker)

  Yeni sezon biraz hayalkirikligi yaratti bende :|

 2. Serenay (@serenay)

  Pierce ve Troy gitmişti ama John Oliver bari kadroda olsaydı. Benim için de hayalkırıklığı oldu.

 3. ilker (@ilker)

  John Oliver simdi cok daha unlu, belki bu yuzdendir.