Yüksek Şatodaki Adam

man-in-the-high-castle

İnternet dünyasının devleri Netflix, Yahoo ve şimdi de Amazon film ve dizi satmak, yayınlamak ve dağıtmakla kalmayıp kendi dizilerini yapmaya başladılar. Netflix kendi yapımı House of Cards dizisiyle ve bir sezonun bütün bölümlerini aynı anda gösterime sokma politikasıyla ilgi odağı olmuştu. Yahoo da çekimleri durdurulmuş dizi Community’i sahiplenerek işi devam ettirmeye başladı. Amazon da yeni bir dizi projesinin pilot bölümünü yakın bir zamanda yayınladı ve gelecek tepkilere göre çekip çekmemeye karar verecek. Dizinin adı The Man in the High Castle, yazar Philip K Dick’in ilginç romanından başarılı bir uyarlama. Tarihi bilim-kurgu diyebileceğimiz gösterişli bir yapım.

the-man-in-the-high-castle
İkinci Dünya Savaşı’nı Japonların yardımıyla Nazi Almanyası’nın kazandığını düşünün. Amerika’nın da bu iki süper güç arasında pay edilmiş olduğunu. Bu baskı ortamında doğal olarak filizlenen bir de direniş var tabii. Hitler’in vadesinin dolmasına çok az zaman olduğunu bilen potansiyel liderler de örgütlenme ihtiyacı duymaktalar.

yüksek-şatodaki-adam

Sürprizli, heyecanlı, değişik ve kesinlikle üzerinde iyi çalışılmış bir yapım. Kaliteli bir iş olduğunu ufak detaylara verdikleri özenle hissettiriyor.

yüksek-şatodaki-adam

Mekan seçimleri ve düzenlemeleri, duvardaki posterlerden kıyafetlerdeki detaylara, hikayenin gerçekliğine bütünlük katıyor.

yüksek-şatodaki-adam
Umarım The Man in the High Castle fantastik kurgusuyla ve güçlü ekibiyle Amazon’da yeterli oyu kapıp bizi maceradan maceraya sürükleyecek. Romanın yazarı ayrıca Blade Runner filminin hikayesinin de sahibi. Bu filmi hatırlayanlar, yönetmeni Ridley Scott’ın da bu dizinin yapımcıları arasında olduğunu bilmek isteyebilirler. Senaryonun uyarlanması da The X-Files serisinin baş senaristi Frank Spotnitz’e ait.

yüksek-şatodaki-adam

Güçlü bir direniş olması umuduyla!

Dizinin fragmanına göz atmak isterseniz o da burada https://isteofilm.com/dizi/the-man-in-the-high-castle/

İşte O Dizi

 • The Man in the High Castle

  The Man in the High Castle

  2. Dünya Savaşını Almanya ve Japonya kazansaydı ne olurdu? Philip K. Dick'in aynı isimli romanından uyarlanan bir bilim-kurgu drama. Detaylar

Yazar

Oya (@oya)

Biraz okur biraz yazar. İŞTE O FİLMde kadrolu mısır patlatıcı. @oya_isteofilm

YORUMLAR

 1. Mehmet R. (@mehmet-rauf)

  Teknoloji şirketleri önce film ve dizilerin tüketim şekillerini değiştirdiler. Artık üretim süreçlerini de değiştiriyorlar. Bence iyi haber.

  1
 2. jerry co (@jerry)

  Ve gerçekten kaliteli işler çıkarıyorlar. Pilot bölümünü seyrettim bu arada, gayet iyi bir dizi olacak :)

 3. cihanoz (@cihanoz)

  bu dizi yayinda mi?

 4. semih bey (@semih)

  Bu da bir baslamadi gitti. Su donem ilac gibi olurdu.

 5. Oya (@oya)

  @semih İkinci bölüm yayınlandı sonunda :)

  2
 6. Tuba Yıldırım (@tuba-yildirim)

  Çok merak ediyorum. Beklentilerim de çok yüksek :)

 7. metover (@metover)

  “The Man In The…” yı görünce “Eyvahh” dedim ama, sonra “…Iron Mask” olmadığını farkettim (Rahatladım mı ne) Çünkü o filmde zavallı yaşlı “Three Musketeers” çok komik ve eğlenceli görünüyorlar. Her nekadar “The Man In The Iron Mask” olmasa da hatır…

  1
 8. metover (@metover)

  …lattınız efendim. Bu arada Zavallı “Üç Silahşör” demek kulağa hoş gelmeyebilir ama, gerçekten yaşlanmak da pek eğlenceli değil zaten.

  1