Sandalyeye asılmış bir elbise gibi hissetmek

Türk filmlerini seyretmek pek adetim değil. Yanlış anlaşılma olmasın diye hızlıca sebebini de yazayım. Türkiye’de üretilen filmler teknik olarak artık gelişmiş olsalar da ya 1) gerizekalı komedi ya da 2) gerçek olmayan dram kategorilerinde oluyorlar. Dediğim gibi pek seyretmediğim için eminim kaçırdığım ilginç filmler de vardır. Bu da benim kusurum, affola (bakın film adı falan da vermedim, konuyu büyütmeyelim rica ederim).

Bensiz

Bugün bir arkadaşımın önerisi ile ABD’de de iTunes’a çıkan Bensiz‘i seyrettim, ve ümitlendim. Genç bir yönetmenin ilk filmi, ve bariz biçimde yeni bir şeyler denemiş. Başroldeki karakterin dramını ağlak olmadan anlatmayı başarmış. Hatta kimi zaman güldürmüş seyirciyi. Genç bir adamın içine düştüğü durumda yaşadığı çaresizliği seyircilere aktarmak için güzel bir yöntem de bulmuş. Keşke adını sanını daha önce duymadığım başrol oyuncusuna eşlik edenler de iyi bir oyunculuk çıkarsaymış. Neyse o kadar kusur, kadı kızında da olur demek istiyorum. Bu arada o başrol oyuncusu Metin Akdülger imiş, ve rolü için 45 günde 15 kilo vermiş diye bir haber okudum.

Eğer Türk sineması adına farklı birşey seyretmeyi denemek ve deneyden sonra pişman olmamak istiyorsanız Bensiz’i öneririm.

 

İşte O Film

  • Bensiz

    Bensiz

    Genç, yakışıklı, yetenekli ve başarılı Necip (Metin Akdülger) profesyonel futbolcu olma hayalini son playoff maçına kadar taşımıştır. Maçta sert bir müdahale sonunda sakatlanır ve hayatı değişir. Detaylar

Yazar

jerry co (@jerry)

amerikan dizilerinin hastasıyım efendim.

YORUMLAR

  1. Serenay (@serenay)

    Kapana kısılmış hissini izleyiciye aktaran çok başarılı sahneler var. Türk sineması için değişik olduğuna katılıyorum.

    3