Ölümleriyle şaşırtan dizi karakterleri

Ama o ölemez ki ölürse dizi biter diyerek gönül rahatlığıyla alıştığımız/sevdiğimiz dizi karakterleri şaşırtmacanın ve ya dramın dozu artsın diye çat diye gidebiliyorlar. Hafızama kazınmış, kalbimde yer etmiş olanlardan bir liste hazırladım.

1. Helix, Dr. Doreen Boyle (Catherine Lemieux)

HelixOnca şapşalın olduğu ekipte işini en iyi bilen ve yapan doktordu. Karakteri de çok renkli, eğlenceli ve değişik olmasına rağmen gerçekçiydi. Ölümü çok beklenmedik oldu. İkinci sezonda Alan’ın hayallerinde görünmesi mutlu etti.

2. The Wire, Omar Little (Michael K. Williams)

the-wireThe Wire’da gördüğümüz onca ölüm arasında Omar’ınki en zor tahmin edileninden. O kadar badire atlattıktan sonra pisi pisine buna denir sanırım.

3. The Sopranos, Adriana La Cerva (Drea de Matteo)

The-SopranosAdriana, Christopher’ın sevmek fiilinden ne anladığını göremedi. Sevdiği adam ve FBI arasında köşeye sıkışmışlıktan kendisini kurtaramadı. Ölmesi gerekmiyordu, başka çareler hep vardır diyesim gelmişti.

4. Battlestar Galactica, Anastasia Dee Dualla (Kandyse McClure)

battlestar-galacticaTam da eski kocasıyla ilişkisini yeniden canlandırdığı, yüzünde bir parça umut ve huzur belirdiği anda ölümüne inanmakta güçlük çekiyor insan. Hayıııııır! diye bağırmamak elde değil.

5. Game of Thrones, Eddard ‘Ned’ Stark (Sean Bean)

Game-of-thronesGeorge R.R. Martin’in kitabını okuyanlar için Ned’in erken ölümü doğaldı. Tabii sadece diziyi izleyenler için ana karakterlerden birinin böyle çabuk gitmesi şaşırtıcıydı.

6. House of Cards, Zoe Barnes (Kate Mara)

house-of-cardsBu dizinin acımasız soğuk havasına göre bile beklenmedik bir sahne ile veda ettik gazeteci Zoe’ye.

Sizin de ölümüne çok şaşırdığınız karakterler var mı?

Yazar

Oya (@oya)

Biraz okur biraz yazar. İŞTE O FİLMde kadrolu mısır patlatıcı. @oya_isteofilm

YORUMLAR

 1. Melis (@melis)

  şaşırmak ne kelime, gerçek hayatta öldüler diye üzülüyorum bir de

 2. Serenay (@serenay)

  Heroes dizisinde de kimseyi öldürmediler öldürmediler ama dizinin en hoş adamı ressam Isaac geri dönmemek üzere gitmişti, çok üzülmüştüm.

  1
 3. Gizem Erel (@gizem-erel)

  5.maddeye şiddetle katılıyorum

  2