Bu gezegenin nesini seviyoruz?

Emic-A-Time-Capsule-From-People-of-Earth

Senaryo yazarı olarak Jonathan Nolan ve yönetmen olarak Christopher Nolan 2007 yılında Yıldızlararası (Interstellar) film projesini hayata geçirmek için çalışmaya başlamışlar. O zamandan bu zamana biz tam tükettik; yapılabilecek bütün geyikleri yaptık, cevapsız kalan sorularımızı sorduk, saçma gelen her şeyi konuştuk derken karşımıza ilginç bir çalışma daha çıktı. Yıldızlararası’nın temel konusu olan dünyanın ağzını yüzünü patlattığımızda ne olacak sorunsalı bir grup kısa film yapımcısına/yönetmenine değişik bir ilham vermiş. EMIC: A Time Capsule From the People of Earth, geleceğe bırakılmak için hazırlanmış bir kısa film. Günün birinde bu gezegeni yaşanmaz hale getireceğiz ve ayrılmak zorunda kaldığımızda dünyayı nasıl hatırlamak ve tanıtmak istiyoruz sorusuna verilebilecek güzel bir yanıt. Tabii bu felaket senaryosunu baştan kabullenmek çekici gelmiyor insana.

David Brodie ve Angus Wall gezegenimizin en çok nesini seviyorsunuz ve nasıl hatırlanmasını istersiniz diye sorduklarında aldıkları 10,000’in üzerindeki cevapları, Christopher Nolan’ın da katkısıyla birleştirip buralardan göçüp gittiğimizde arkamızda bırakacak bir not, yanımızda götürecek bir anı haline getirmişler. Zaman kapsülü filmi belki de dünyayı ne için ve ne kadar sevdiğimizi farketmemize yol açar ve gitmek zorunda olma noktasına gelmemek için elimizden geleni yaparız. EMIC: A Time Capsule From the People of Earth ücretsiz bir şekilde Google Play’den izlenebiliyor ancak henüz Türkiye pazarında film kategorileri açık değil.

Yazar

Oya (@oya)

Biraz okur biraz yazar. İŞTE O FİLMde kadrolu mısır patlatıcı. @oya_isteofilm

YORUMLAR

  1. gsencan (@gsencan)

    “Ne kadar da benziyorlar” dedirten film serisine bir ekleme gibi.. Ben bunu izlemiştim etkisi sonra fragmana bakınca izlemediğini anlama.
    Bu filmin konusu “Life in a day -Dünyada bir gün” video günlüğüne çok benzemiyor mu?