Sihirli puzzle

Sihirli-Kız

Filmin başında sihire inanan seyirciyi sonunda şeytanın varlığına ikna eden filmimizde şeytan rolü için yine kadın öne sürülmüş. Her izleyenin bambaşka yorumlar yaptığı Sihirli Kız filmi bittiğinde boş ama tatmin olmuş bakışları bize hediye eden bir yapım.

Sihirli-Kız

Ancak, sonunu heyecan içinde bekleyeceğiniz bu filmde yönetmenin attığı ekmek parçalarını takip etmeyin zira karşılaşacağınız finalin sizi mantık ve duygu yahut Arap ve Avrupa “dünyası” ayrım çizgilerinde belli koordinatlara götürmeyeceği aşikar.

Sihirli-Kız

Günümüz ekonomik problemlerinin babası işsiz bir öğretmen olan kızımız Alicia’nın namı diğer Yukiko’nun hayal dünyasında yakalayacağı mutlulukta nasıl can bulduğunu gösteren ve sihir gibi görünse de kaderin bizi anlık mutluluk ve sonsuz mutsuzluklarla nasıl başbaşa bıraktığına vurgu yapıldığını düşündüğüm filmde kendi başına film konusu olacak çok fazla hikayenin bir arada işlenmesi kopuk geçemeyişlere ve merakı kursağında kalan seyirci hissiyatına sebep oluyor.

Sihirli-Kız

Neticede son saniyeye kadar adrenalin çıkışta amfetamin diyorsanız bu “sanat filmi” tokadını da eksik etmemiş İspanyol yapımına kesinlikle vakit ayırmalısınız.

Sihirli-Kız

Film çıkışında bulup dinlemek isteyeceğiniz parça ise Manolo Caracol tarafından seslendirilen “la nina de fuego”…

İyi seyirler!

İşte O Film

  • Sihirli Kız

    Sihirli Kız

    Lösemi hastası kızının son dileğini yerine getirmek için her şeyi göze alan işsiz bir babanın hapishaneden yeni çıkmış bir matematik öğretmeni ve geçmişi sırlarla dolu bunalımda bir ev kadını ile hayatının kesişmesinin şaşırtmacalı hikayesi anlatılıyor. Detaylar

Yazar

LeaveMEalone (@leavemealone)

YORUMLAR