Daredevil müthiş bir dizi olmuş

daredevil-netflix

Daredevil Marvel dünyasının karakterlerinden biri. Matt Murdock 9 yaşında bir kazada kör olur, ama inatçılığı, zekası ve azmi ile görme eksikliğini diğer duyularını güçlendirerek giderir. Kazada maruz kaldığı kimyasallar da (çizgi roman dünyasında adet olduğu üzere radyoaktivite aslında) ona insanüstü güçler verir (düzeltme için solsoledo‘ya teşekkürler). Bir taraftan hukuk fakültesini bitirip avukat olurken, bir taraftan da kavga etmeyi ve güçlü olmayı öğrenir. Gündüz avukat olan Matt, gece yüzünde maskesi ile kötü adamları cezalandıran bir kahraman yani Daredevil olarak şehrin sokaklarındadır.

Ben Affleck’in başrolünde olduğu Daredevil filmini hatırlayanlarınız olabilir. Pek parlak değildi. Hem bu sebeple, hem de belki şu dönemlerde devam eden D.C. ve Marvel karakterlerinin sinema ve TV istilasına binaen, Netflix ve Marvel bir Daredevil dizi uyarlamasına başladıklarını açıkladığında çok büyük bir haber olmamıştı.

daredevil - matt murdock

Daredevil rolünde Charlie Cox var

Dizinin ilk sezonu artık adet olduğu üzere 13 bölüm birden Netflix’te 10 Nisan’da yayınlandı ve o günden beridir bütün kaynaklarda övgülerle bahsediliyor. The Flash ve Gotham gibi eğlencelik değil bu dizi. Oyunculukları, sinematografisi, çok iyi kurgulanmış dövüş sahneleri ve her daim karanlık atmosferi ile Daredevil muhteşem bir dizi olmuş. O kadar ki kimi sahneleri dizilerden pek de alışık olunmayan biçimde analizlere konu olmaya ve Oldboy gibi efsane filmlerle karşılaştırılmaya başlandı.

Seyretme fırsatınız varsa sakın kaçırmayın!

İşte O Dizi

 • Daredevil

  Daredevil

  Marvel ve Netflix işbirliği ile geliştirilen bu dizide gözleri görmeyen ama diğer bütün duyuları çok gelişmiş olan bir avukat, geceleri kostümlü bir süper kahraman Daredevil olarak suç ile savaşır. Detaylar

Yazar

jerry co (@jerry)

amerikan dizilerinin hastasıyım efendim.

YORUMLAR

 1. solsoledo (@solsoledo)

  Ufak bir not: “zekası ve azmi ile görme eksikliğini diğer duyularını güçlendir”miyor; maruz kaldığı kimyasallar (çizgi roman dünyasında adet olduğu üzere radyoaktivite aslında) ona bu yetileri veriyor.

 2. solsoledo (@solsoledo)

  Diğer taraftan gerçekten de dizi anlamında şimdiye kadar izlediğim en iyi çizgi roman uyarlaması olmuş diyebilirim.

 3. jerry co (@jerry)

  Yazida da duzelttim, tesekkurler @solsoledo

 4. ilker (@ilker)

  Cok cok iyi bir dizi.

  1