3. Uluslararası “Changing Perspectives” Kısa Film Festivali

3_changing_perspectives_kisa_film_festivali34. İstanbul Film Festivali sonuna yaklaşılırken bu yıl üçüncüsü düzenlenen uluslararası bir kısa film festivalinin, 3. International Changing Perspectives Short Film Festival, 24-26 Nisan tarihleri arasında başlayacağını duymak mutlu etti.

Ülkeler arasında bağ kuran, kültürel etkileşim konusunda kritik öneme sahip üretken gençlerin desteklendiği bu platformun programı heyecan ve umut verici. Özellikle, Avrupa ülkeleri ile desteklenmiş Erasmus Öğrenci Değişim programlarının getirdiği sosyal ve kültürel etkileşimlerin desteklenmesi fikrinden yola çıkan bu festivalin amacı kültürel farklılıklarımızı görüp bizden farklı insanları da anlayabilmek.

Bu yıl festival programının temel konusu “Kimlik” olarak belirlenmiş. Bu zor konuyu “Viraj”, “Şemsiye” ve “Kaleydoskop” gibi keyifli ana başlıklara bölmüşler. Kosova, İtalya, Bulgaristan, Fransa ve daha bir çok ülkeden 68 tane kısa film gösterimde olacak.

“Hayat bazen ciddi şekilde gülünç olabiliyor” başlıklı “Gülünç” kategorisindeki ve “Çocuklar dünyayı farklı gözlerle görür. Sadece yere daha yakın oldukları için değil, gözleri daha büyük olduğu için” diye başlayan “Kaleydoskop” bölümündeki filmleri merakla bekliyorum. Film gösterimleri SALT Beyoğlu ve Aynalı Geçit Etkinlik Mekanı’nda.

3rd-International-Changing-Perspectives-Short-Film-Festival

Festival kapsamında 20 Nisan 2015 tarihinde saat 19.00 da TRANS.C.END adlı bir çok ünlü fotoğraf sanatçısının kimlik konusuna çeşitli yönlerden baktırdığı bir fotoğraf sergisi de Suriye Pasajı’nda sergilenmeye başlayacakmış.

Atölye çalışmaları ve diğer etkinlikleri için Facebook sayfalarını düzenli kontrol etmenizi tavsiye ederim.

Keyifli seyirler!

Yazar

Oya (@oya)

Biraz okur biraz yazar. İŞTE O FİLMde kadrolu mısır patlatıcı. @oya_isteofilm

YORUMLAR

  1. Arzu (@arzu)

    Çok feci kıskandım :) İstanbul’da olmak vardı.. Merakla izlenimlerinizi bekliyorum.