Bu dünya bizim memleket

çöplük

Çöplük‘ ün olay örgüsü insanı melanet hırkalarından Selanik hırkaları sıcaklığına taşıyıp oradan kızgın kumlara ve akabinde serin sulara teslim ediyor.

çöplük

Filmde üç çocuk ve bir adamın çöplükte kesişen hayatlarının birbirlerininki dışında kitlelere de etki eden değişimlere yol açması ruhlarımızda “biz istersek ne değişmez ki” ateşini yakacak cinsten.

İngiltere ve Brezilya ortak yapımı olup, skandallara en az bizim kadar alışık olan Brezilya’da geçen filmde siyasi oyunların çöplükte geçen yaşamlardaki çıkar gözetmeksizin dürüst olma olgusunu bozamadığına film sonunda ikna olmamak mümkün değil.

Çöplük

Başrolün hakkını veren küçük oyuncular Rafael rolünde Rickson Tevez, Gardo rolünde adı kulağımıza aşina gelen Luis Eduardo ve Rato rolünde Gabriel Weinstein. Oyuncularımızın ilk film tecrübelerinin son olmayacağını söylemek abartı olmayacak.

Çöplük

Şayet Disney filmlerindeki gibi iyilik dolu zeki çocukların olduğu, sonu gerçeküstü şekilde mutlu biten, kelimenin tam anlamıyla ‘yer altı’ yaşamını gözler önüne serip köprü altından, geçit etrafından geçerken gözünüzle yerli Rafaelleri aramanıza sebep olacak iç ısıtan hikayelere tam da bugünlerde ihtiyacınız varsa beklemeden Çöplük’ü izleyin.

Bakmayın gerçeküstü sonlardan bahsettiğime, çöplük içinde geçen su gibi billur yaşamların bu adalet duygusu barındıran hikayesinde hayata olan inancınız, geleceğe olan umudunuz tazelenecek.

çöplük

Yardımlaşmanın, gerçek ve huzur arayışının, masumiyetin ve her şeye rağmen birlik olmanın mümkün olduğunu düşünüyorsanız buyrun!

Öğretmenin de dediği gibi “because it is right!” Başka nedene gerek yok!

İşte O Film

 • Çöplük

  Çöplük

  Rio'da bir çöplükte çalışarak zor hayatlarını sürdüren üç çocuğun Brezilya'da büyük yolsuzlukları açığa çıkarabilecek sırların gizlendiği bir cüzdan bulmalarıyla başlayan bir macera. Andy Mulligan'ın ünlü romanından uyarlanan, Richard Curtis tarafından senaryosu uyarlanan ve usta yönetmen Stephen Daldry tarafından çekilen filmde doğru olanı yapabilmek için hayatlarını riske atan bu çocuklar kendilerine hayran bırakıyorlar. Detaylar

Yazar

LeaveMEalone (@leavemealone)

YORUMLAR

 1. esat___ (@esat___)

  bütün mesele; “çıkar gözetmeksizin dürüst olma olgusu” nokta.

  4
 2. Kemik kadın (@kemikkadin)

  Çocuklara izletilmeli.

  1