John Wick efsanesi mi doğuyor?

Kiralık katil/tetikçi olan John sevdiği kadının peşinden gider ve yeni bir hayat kurarak geçmişini arkasında bırakır. Ama geçmişi onu bırakmaz.

Çok sevimli bir köpek yavrusu ve üzgün Keanu Reeves sahnelerinin ardından gelebilecek aksiyonu tahmin edemezdim. Chad Stahelski’nin yönettiği John Wick, tipik bir ‘ateş et herkesi öldür’ filmi olmanın ötesine geçmiş çünkü 1) Sahneler çok ama çok iyi kurgulanmış 2) Hikaye çok yeni olmasa da kimi öğelerle masalsı bir havaya bürünmüş.

Keanu Reeves Matrix üçlemesindeki Neo rolünden sonra kendisine yakışan bir rol bulabilmiş. Game of Thrones‘da Theon Greyjoy rolünde olan Alfie Allen’ı bu filmde Rus mafyasının prensi rolünde görmek de bir sürpriz. Yapım şirketi filmin devamının geleceğini geçtiğimiz hafta duyurmuş. Nasıl olduysa pek duyulmayan bu film şu aralar twitter dahil her yerde ses getiriyor. iTunes’da da en çok indirilen filmler arasında ilk sıraya çıkmış.

Bence John Wick’i sinemada izlemediyseniz evde kaçırmayın, özellikle gece kulübündeki sahnelere aksiyon sevenlerin bayılacağına eminim.

 

İşte O Film

 • John Wick

  John Wick

  Keanu Reeves’in başrolünde olduğu amansız aksiyon filmi John Wick'de intikam peşinde bir adamın hikayesi anlatılıyor. Emekliye ayrılmış bir tetikçiyken Rus Mafyası tarafından tekrar aksiyona katılmaya zorlanan ve suçluların yer altı dünyasında efsane olan John Wick, düşmanlarının peşine düşer. Detaylar

Yazar

semih bey (@semih)

acilin muhendisim. az ama oz film izlerim.

YORUMLAR

 1. qemal (@qemal)

  dun gece izledim. hakliymissin @semih abi, efsane bir is. seriye doner kesin.

  2
 2. ilker (@ilker)

  efsane oldu hakikaten

 3. semih bey (@semih)

  @ahmet-kiran tavsiye için teşekkürler.

 4. Oya (@oya)

  @qemal Seriye dönmüş gerçekten, John Wick 2’nin New York ve İtalya’da geçecek kısımları haftaya çekilmeye başlıyor.

  2