Bilim kurgu dizilerin yaz mevsimi istilası

İstila dediğim için yanlış algılanmasın, ben gayet memnunum durumdan. Hep seyredecek birşeyler olması demek bu benim için.

Yeniler


Wayward Pines

wayward pines

Wayward Pines isimli küçük kasabada hiçbir şey göründüğü gibi değil. Matt Dillon gibi iyi bir aktörün başrolde olduğu dizi ‘ne olacağını tahmin etmeye çalışan’ seyircilerin hoşuna gider bence. Under The Dome‘u hatırlatıyor konusu ama çok daha başarılı.


Humans

humans

Robotlar insanlardan daha insan olabilir mi? Çok iyi kahvaltı hazırlayıp çocuklarla iyi anlaştığı için eve yeni alınan robotu kıskanan anne hikayesinin gereksiz uzamasını bir yana bırakırsak iyi bir dizi. İngiltere’den.


The Whispers

the whispers

Heroes‘dan hatırladığım Milo Ventimiglia’ın da oynadığı dizi Fareli Köyün Kavalcısı masalından esinlenmiş gibi gelen ilginç konusuna rağmen oyunculukta sınıfta kalıyor. Vakit geçirmek için izlenebilir belki.


Dark Matter

Dark-Matter

SyFy kanalı için yapılan geyik dizilerden biri gibi görünse de acaba Serenity gibi kült hale gelebilir mi merak ediyorum. Konu olarak benzeyen öğeler de var. Bir uzay gemisinde uyanan 6 kişi kim olduklarını ne amaçla biraraya geldiklerini hatırlayamıyorlar ve maceradan maceraya koşmaya başlıyorlar.


Killjoys

Killjoys

Uzay, düşman koloniler ve kendi hallerinde takılan ödül avcıları. Boş vakit geçirmek için.

 

Yeni Sezona Başlayanlar


The Last Ship

the last ship

Dünya nüfusunu kırıp geçiren bir virüse karşı mücadele eden mürettebatı ile The Last Ship aslında son gemi de değil, maceraları çok iyi de değil. Yine de bir şekilde sürüklemeyi başarıyor, vakit geçirmek için izlenebilir.


The Strain

the strain

İnsanların bencil ve çıkarcı olmasına güvenen kötü adamlar istediklerini alabilecek gibi görünüyor. Manhattan’da zombi görünümlü vampirler ve onlara karşı mücadele eden küçük ekibin başına ne gelecek diyerek izlenebilir. Oyuncular iyi, Guillermo del Toro işin içinde olmasına rağmen senaryo için aynı şeyi söylemek zor.


Extant

extant

Halle Berry, uzaylılar, robotlar. İkinci sezonu ile yenilenmiş olarak başladı. Başka hiçbir şey için olmasa da Halle Berry için izlenir.


Falling Skies

Falling-Skies

Uzaylıların işgal ettiği dünyada kalan bir avuç insan direniş başlatırlar. Yeni sezonu başladı. Steven Spielberg parmağı var. Vakit geçirmek için izlenebilir.


Under The Dome

under-the-dome

Düşük beklentiler ile vakit geçirmek için izlendiğinde bile can sıkıcı olmayı başarabiliyor. Yeni başlayan sezonu seyretmiyorum.


Sıkı takipçi olmama rağmen bu yaz gösterilen bilim-kurgu dizilerinden kaçırdıklarım var mı?

Yazar

jerry co (@jerry)

amerikan dizilerinin hastasıyım efendim.

YORUMLAR

 1. Serenay (@serenay)

  Netflix yapımı, Wachowski kardeşlerin Sense8 dizisi de buraya katılabilir mi yoksa o daha çok gizem kategorisinde mi kalıyor bilemedim. Hikayenin nereye bağlanacağını göremeden bırakmıştım izlemeyi.

  1
  • Tevhide Beyza DOĞAN (@kacakgelin)

   @serenay bence izle:)) bana göre bilim kurgu, dram aşk, ne bileyim herşey var aksiyon :) zaten 2sezon sürdü kaldrdılar içim gitti ama ocakta 2saatlik final bölümümü geliyor bence kesinlikle izlemeliler.

   2
 2. Özkan Özcan (@ozkan-ozcan)

  Keşke bırakmasaydın Sense 8 ilk sezon ağır ilerledi ama güzel başladı. Özellikle Wolfgang, Riley ve donuk suratlı Sun başta olmak üzere tüm karakterler diziye tam oturmuş bence. Kurgu biraz karışık gibi gelebilir ama ben olsam tekrar denerdim.

  6
 3. Serenay (@serenay)

  @ozkan-ozcan Karakterleri karizmatik bulmuştum ama sanki gereksiz dağıtıyorlardı konuyu. Belki ben hazır değildim. Tavsiyenize uyup bir şans daha vereceğim bu büyük bütçeli yapıma. Teşekkürler

  1
 4. Tevhide Beyza DOĞAN (@kacakgelin)

  pardon siz zaten konuyu bağlamışsınız ben geç kalmışım. :) utandım :D

  1