Geleceğe 4. kez dönüyor muyuz?

Özellikle bu yıl Geleceğe Dönüş (Back to the Future) serisinin dördüncü bölümünün geleceğine dair çok söylenti çıktı. Serinin ilk bölümünün 30. yıldönümü olması ve Marty’nin 2015 yılına (21 Ekim 2015 Back to the Future Day) gelmiş olmasının payı var herhalde bunda.

Aslına bakarsanız hem senarist hem yönetmen yalanladığı halde yeni bir filmin gelmesini bekleyen azımsanamayacak kadar çok sayıda insan var. Bir fan tarafından hazırlanmış olan aşağıdaki Geleceğe Dönüş 4 fragmanı milyonlarca defa seyredilmiş. Seyrederken önce bir afallattı, acaba dedim, sonra da keşke.

Seriyi konu eden We Don’t Need Roads isimli kitaptan bir kaç not:

Birinci filmi çekmek isteyen yönetmen Robert Zemeckis bayağı bir film stüdyosundan red cevabı almış. Stüdyolara göre film 80’lerin asi ruhlu gençliğine hitap edemeyecek kadar sevimli ve şirinmiş.

eric stoltz

-Marty McFly rolü için seçilip yerini Michael J. Fox’a kaptıran Eric Stoltz-

Robert Zemeckis ve ekibi Marty rolüne düşündükleri Michael J. Fox oynadığı diziden izin alamadığı için Johnny Depp, John Cusack ve Charlie Sheen’i de değerlendirmiş. Seçilen aktör Eric Stoltz olmuş. 4 hafta çekim yaptıktan sonra Eric’in yeterince ‘komik’ olamadığını düşünen yapımcılar Michael J. Fox’u ekibe katmışlar ve Eric’in oynadığı tüm sahneler yeniden çekilmiş.

Serinin ilk filmi için stüdyo yöneticilerinden biri ‘Spaceman from Pluto‘ adını önermiş. Yönetmen Zemeckis, Steven Spielberg‘ün yardımıyla asıl ismi koruyabilmiş.

İşte O Film

 • Geleceğe Dönüş

  Geleceğe Dönüş

  18 yaşında tipik bir Amerikan genci olan Marty Mcfly (Michael J. Fox), çılgın Doktor Brown’ ın (Christopher Lloyd) icat ettiği, plütonyumla çalışan bir zaman makinesiyle 1955 yılına geri döner. Ancak annesinin yanlışlıkla kendisine aşık olması, işleri karıştırır. Yaşadığı zamana dönmek için yapması gereken, anne ve babasını tanıştirıp, bir şekilde birbirlerine aşik olmalarını sağlamaktır. Robert Zemeckis tarafı ndan yönetilen bu enfes komedi-macerayla tekrar tekrar Geleceğe Dönüş yolculuğuna çıkmak için sabırsızlanacaksınız. Detaylar

Yazar

Door Bell (@doorbell)

gece gece nedir bu ses? komşunun kapı zili!

YORUMLAR

 1. cihanoz (@cihanoz)

  Kimi yerleri cıvıtmış ama gerçek gibii fragman. Yoksa?

  1
 2. Arzu (@arzu)

  Bayağı bayağı fragman bu :)) keşke keşke keşke

  1
 3. jerry co (@jerry)

  @doorbell Super olur :) Tabi efsaneye yarasir bir film cikarsa

  3
 4. Oya (@oya)

  Fragmanın başındaki o müziği duyunca herkes aynı tepkiyi veriyor sanırım :)

  6
 5. gripalyaco (@gripalyaco)

  Fragman da fragman olmuş ! Bekleyip görüceğiz, fragman kadar izletebilecek mi acaba kendini.

  3
 6. suat oscar (@suat-kaptan)

  Bugün sosyal medya çıldırmış, pizza ve mobilya tweetleri bile Geleceğe Dönüş ile ilgili. Çoğu seyretmemiştir bile :|

  2
 7. Serenay (@serenay)

  Spaceman from pluto nedir ya? İyi ki de Geleceğe Dönüş olmuş serinin adı.

  1
 8. nazmi (@nazmi)

  güzel olur