88. Akademi Ödülleri’nde Boy Gösterebilecek Filmler

Oscar-2016

88. Akademi Ödülleri için önümüzde daha çok uzun bir zaman olmasına rağmen Toronto, New York ve Venedik gibi büyük festivaller sonrası hangi filmleri bu büyük organizasyonda görebileceğimiz şekillenmeye başladı. Ben de aday olabilecek bazı yapımların isimlerini sizler için derledim. Bu liste zamanla azalıp çoğalabilir ancak büyük bölümüyle törende karşılaşacağımıza emin olabilirsiniz. Eğer Oscar gecesine ciddi biçimde hazırlanmak istiyorsanız aşağıdaki filmleri programınıza almanızı tavsiye ederim.

Güçlü Aday Adayları: Spotlight, Steve Jobs, The Revenant, Carol, Joy, The Danish Girl, The Hateful Eight, Bridge of Spies, Beasts of No Nation, Room, Brooklyn, Inside Out, Suffragette, Black Mass, Youth

oscar-2016-tahminleri

Sesi Daha Az Çıkanlar: Sicario, Trumbo, The Martian, Spectre, In the Heart of the Sea, Truth, Macbeth, Far From the Madding Crowd, Love & Mercy, By the Sea, Star Wars: The Force Awakens, The Walk, Our Brand is Crisis

Yabancı Film Dalı: Son of Saul (Macaristan) El Club (Şili) Zvizdan (Hırvatistan) Babai (Kosova) Mustang (Fransa) Sivas (Türkiye)

Yazar

Cem Erdoğ (Pispapaz) (@pispapaz)

İyi bir kalem, sinema aşığı, PisPapaz TV kurucusu | YouTube kanal: Cem Erdoğ (PisPapaz TV) | Twitter: @cem_erdog

YORUMLAR

 1. Arzu (@arzu)

  eyvah eyvah hiçbirini izlememişim :)

  2
 2. Oya (@oya)

  Aday filmlerle ilgili düşünürken törenin tarihi ve sunucusu belli olmuş. 28 Şubat 2016’da Chris Rock tarafından sunulacak törene kadar bu listeden izlemek istediklerimi bitirebilirim umarım.

  1
 3. Tuba Yıldırım (@tuba-yildirim)

  Ben Mustang türk filmi sanıyordum. Çok şaşırdım

  1
 4. Cem Erdoğ (Pispapaz) (@pispapaz)

  Film tamamen Türkçe, oyuncuları ve yönetmeni Türk, mekanı Karadeniz. Mustang, Türkiye’den de Oscar için başvuru yaptı ancak bizim kurul Sivas’ı seçti. Filmin yönetmeni Deniz Gamze Ergüven Fransa’da yaşadığından oradan da başvurdular.

 5. Cem Erdoğ (Pispapaz) (@pispapaz)

  Fransa da kendilerini temsil etmesi için bu filmi göndermeye karar verdi. Şimdilik adaylık için büyük şans veriliyor.

  1
 6. qemal (@qemal)

  Bence Steve Jobs’in sansi pek kalmadi.

 7. cesu (@ceren-su)

  Listedekilerin cogu boy gosterdi. Sivas’a uzuldum.