Xavier Dolan’dan Adele’e Müzik Videosu

Mommy ve Tom Çiflikte filmlerinin ünlü yönetmeni Xavier Dolan için son zamanlar epey hareketli geçti. Ses getiren filmlerinin yanı sıra Adele’in yeni şarkısı Hello için çektiği video en çok izlenen çalışması olabilir. Hello, Adele’in Dolan’ın yönlendirmesiyle oyunculuk yaptığı ve IMAX kameralarıyla çekilen sakin bir video. Başlangıcında film mi izleyeceğiz acaba dedirten video sonrasında da bir Bond filmi müziği havasında devam ediyor.

Video klip yayına girer girmez Kate Hudson gibi ünlüler sosyal medyada şarkıyı dinlerken ağladıklarını gösteren fotoğraflarını paylaşmaya başladılar ve ilk bir saat içinde milyon görüntülenmeye çoktan ulaşılmıştı.

Adele-Xavier-Dolan

Bu klibin ses getiren bir diğer özelliği ise Adele’in kullandığını gördüğümüz çok eski model kapaklı bir cep telefonu. Üzerine tahmin edebileceğiniz gibi çok teori ve GIF üretildi ama sebebi yönetmenimizin seçimi. Modern bir telefon ya da araba gibi günümüz zamanını belli eden objeler kullanmak reklam filmi çekiyor hissi veriyormuş Dolan’a. Ayrıca bu eşyaların seyirciyi gerçeklikten uzak tutmak ve yeni bir dünya yaratmak için de faydalı olmadığını düşünüyormuş.

 

Yazar

Serenay (@serenay)

girl power!

YORUMLAR

 1. necdet (@necdet)

  kadının sesinin güzel olduğunu biliyoruz zaten de şarkı bana çok bir şey ifade etmedi.

  1
 2. Arzu (@arzu)

  Neden o kadar ağlamışlar ki !

 3. Melis (@melis)

  Klasik bir ayrilik hikayesi. Sarki da modunda olursan yeterince melankolik. Aglama kapasitesi olana yeterli.

 4. Arzu (@arzu)

  Şu ara o kadar çok şeye ağlıyorum ki, ayrılık etkisiz eleman kaldı yanlarında.Sadece “vay be kadındaki sesin gücüne bak!” deyiverdim :)

  1
 5. Oya (@oya)

  Xavier Dolan çekimlerine hazırlandığı yeni filmi (The Death and Life of John. F. Donovan) için Adele’e rol teklif etmiş. Bir Adele şarkısına da talipmiş filmin müziği için.

  1