Film ve dizilerden kahveli sahneler

Kahveyi çok seviyoruz, hakkında konuşmaktan da çok hoşlanıyoruz. Kahve ile ilgili konuşulduğuna denk geldiğim bir kaç eğlenceli film ve dizi sahnesini paylaşmak istiyorum.

 


Breaking Bad O düzenekle yapılmış kahveden hiç tadamayacak olsak bile bu sahneyi izlemek neredeyse bir yudum almış kadar keyif veriyor.

 


Role Models (Dediğimi Yap Yaptığımı Yapma) Bir fincan tek espresso istediğimde “double’mı single’mı” diye soran baristaya cevabım “tek” lütfen. Büyük, küçük, daha küçük gibi basit kelimeler yerine ısrarla kullanılan yabancı terimlerden hoşlanmayanlardan mısınız? Bu filmdeki sahne tam da hislerime tercüman…

 


Ani Vuruş Her zaman gittiğiniz Cafe’de çalışanların kahvenizi nasıl içtiğinizi bilmelerindeki faydayı gösteren süper bir örnek olay.

 


Uçak 2 Evde kahvenin bittiğini farkedince çıldıranlardansanız bir de uçakta kahvenin kalmadığını öğrenenleri görmeniz gerek.

 


Thor Kibirli tanrı her ne kadar çok yakışıklı da olsa kibarca kahve istemesini bilmeli!

 


Pulp Fiction Taze taze işlenen cinayetin üzerine içilen kahvenin tadı bir başka güzel ve rahatlatıcı geliyor olsa gerek.

 


Due Date Bahtsızlık üzerine kurulu bu komedideki en acımasız sahne kahve üzerine kurulu. Filmi izlemeyenler tam olarak ne olduğunu anlayamabilirler ama benim için bu sahne unutulmaz.

Yazar

aysesel (@aysesel)

Kahvem sütsüz lütfen. Hayır hayır şeker de istemiyorum.

YORUMLAR

 1. suat oscar (@suat-kaptan)

  Şu venti, grande falan olayına ben de kılım

  3
 2. bingeren (@bingeren)

  Pulp Fiction kahve sahnesi en cok bilinenidir. Filmi seyrederken o konusma sonrasi kesin adami harcarlar diye dusunmustum.

  1
 3. Mehmet R. (@mehmet-rauf)

  @bingeren katiliyorum. film zaten dialoglari ile efsane oldugu icin hemen her sahnesi muadilinden daha da cok biliniyordur zannimca.

  1