Yapacağım Filmi Festivaller Kapışacak Demişti, Yaptı

 “Çocukluktan da belliydi bunun adam olmayacağı” dedikleri Ahmet Uluçay, ömrü el verdiği sürece sinemadan asla dönmedi. Hep bunun için yaşadı.

Ahmet-Uluçay

-Sinemaya hala bir çocuk duygusuyla bakıyorum. Hareket eden şeyler beni hala şaşırtıyor.

Çöpe basın zihninizde yer etmiş yönetmen olgusunu, bu belgeseldeki adam sizi, mütevaziliğiyle, çocuk ruhuyla gülümsetsin. Sonra hayatımızdaki hemen herşeye yeniden bir bakalım!

 

İşte O Film

 • Karpuz Kabuğundan Gemiler Yapmak

  Karpuz Kabuğundan Gemiler Yapmak

  Recep ve Mehmet 60'lı yıllarda Tepecik adlı bir köyde yaşayan iki kafadardır. Yaz aylarını herkes gibi aylak aylak geçirmemek için yakındaki kasabada çıraklık yaparlar. Recep bir karpuzcunun, Mehmet ise bir berberin yanında çalışır. Detaylar

Yazar

Esra (@esra)

senaryo gereği olsa da, sarılan çiftlere bakıp 'aşk diye bi’ şey hala mümkün mü yoksa? ihtimallerine düşmek güzel.

YORUMLAR

 1. jerry co (@jerry)

  İnanılmaz bir hikayesi varmış. Daha önce bilmediğim için utandım.

  1
 2. Melis (@melis)

  Tatlı bir tonla “Allah yardım etti, girdiğim üç işi de batırdım” demesi beni çok etkiledi. Aslında böyle bir insanı tanımayı çok isterdim dedirtti bu kısacık belgesel. Teşekkürler!

  1
 3. Arzu (@arzu)

  “Kel oğlan sonunda padişahın kızını aldı. Ama biliyor musun, padişahın kızı da kel oğlanı aldı.” (Ahmet Uluçay) ..bugün bu videoyu izlerken o hayatta olsa, yarın dizinin dibindeydim.

 4. Sesilpir (@sesilpir)

  @arzu Bugun isler bitince bakacagim. Simdi izlersem dagilacakmisim gibi hissettim. :))

  1
 5. Arzu (@arzu)

  @sesilpir aslında dağıtmıyor, toparlıyor denebilir. ben izledim ve daha çok motive olmuş hissediyorum kendimi hayallerime..@nukleerbasliklikiz‘ın bu gözümüzden kaçan belgeseli paylaşması çok güzel oldu.