The Maze Runner: Scorch Trials merakla izleniyor, zombiler hariç

Daha önceden ilk filmin yazısını yazmamışım ama benim çok hoşuma giden bir film olmuştu The Maze Runner (Labirent: Ölümcül Kaçış). Serinin ikinci filminin bu kadar kısa sürede çıkacağını hiç düşünmediğimden ve bir ara sinemayı takip etmeyi bıraktığımdan dolayı vizyondayken izleyemedim ama internette gördüğüm zaman izlemeye başladım.

the-maze-runner-2-scorch-trials

İlk filmde bir labirentin içerisinden kurtulan bir grup çocuk, artık kendilerini güvende hissettikleri kişiler tarafından başka bir yere doğru götürülüyordu. Filmin bitiminde ikinci filmin geleceği apaçık ortadaydı zaten. İkinci film ise çocukların güvendikleri kişilerin aslında onları labirentin içerisine koyan kişilerle aynı kişiler olduğunu anlamasıyla başlıyor diyebilirim. Devamlı bir aksiyon içerisinde ilerleyen filmin tarzını ben sevmiştim. Hep bir adım sonra ne olacağını düşünerek izliyorsunuz filmi.

scorch trials

Filmde absürt bulduğum yerler ise zombi sahneleri. Ben zombisever birisi değilim ki bunun için The Walking Dead dizisini herkes severken ben 3 sezon boyunca sadece boş boş ekrana bakarak izledim, hiç çekici gelmiyor bana. Zombilerin olayını da anlatmadılar filmde, geçiş sahneleri boş kalmasın diye konulmuş şeyler gibiydiler. Ama ikinci filmin de bitişinde üçüncü filmin geleceği bariz bir şekilde ortaya konuldu. Büyük ihtimal üçüncü filmde o zombilerden de biraz daha bahsederler. Üçüncü filmi takip edeceğim ve onu vizyondayken izlemek istiyorum. Herkesin ilgisini çekmeyebilir ama Thomas karakteri ve hikayenin akışı benim ilgimi oldukça çektiği için bu seriyi sevmeye başladım.

Alıntı: http://herenkeskin.com/maze-runner-scorch-trials/

İşte O Film

 • Labirent: Alev Deneyleri

  Labirent: Alev Deneyleri

  “Labirent” serisinin bu bölümünde Thomas (Dylan O’Brien) ve Kayranlı dostları şimdiye kadar ki en zorlu mücadelelerini vermek zorunda: İSYAN olarak bilinen gizemli ve güçlü organizasyon hakkında ipuculara ulaşmak. Yolculukları onları, tahmin edilemez engellerle dolu ıssız topraklara götürür. Kayranlılar, direnişçilerle birlikte İSYAN‘ın üstesinden gelmeli ve şok edici planlarını açığa çıkarmalıdır. Detaylar

Yazar

herenkeskin (@herenkeskin)

YORUMLAR

 1. Serenay (@serenay)

  İlk filmi sevmiştim ama ikincisinden benim de haberim yoktu. Peki ama bu zombiler nerden çıktı?

 2. nazmi (@nazmi)

  Iyi bu seri

 3. nazmi (@nazmi)

  @serenay zombi degil de, hasta. insanlik mahvolmus, kurtulanlar kapisiyor.