Vicky Cristina Barcelona aşk kokan bir film

Yazmayı çok seviyorum ama bu aralar işim için o kadar çok yazıyorum ki – düşüncelerime ve kullandığım kelimelere haksızlık yapacak kadar hızlı yazmaya başladım. Bu da kısa olacak ama burada Vicky Cristina Barcelona‘yı görmemek beni dehşete düşürdü. Evet, ben bir Woody Allen takipçisiyim. Woody’nin filmlerini bir çok sebepten seviyorum ama Woody’i hayatı boyunca bıkmadan varoluş sebebini anlamaya çalıştığı ve aslında o sebebi yaşadığı (hatta filmlerine yansıttığının) farkında olmadığı için seviyorum. Naif geliyor bakış açısı bana… Neyse, Vicky Cristina Barcelona aşk kokan bir film. Hem içinde en beğenerek izlediğim aktör, Javier Bardem de var. Bence burada yeri olmalı – bir tavsiyesi olmalı… Ben bilhassa sıcak bir yaz akşamı, tanqueray/tonic eşliğinde tavsiye ediyorum, mümkünse balkon kapısı açıkken… İzlemediyseniz, izleyin. :)

İşte O Film

 • Vicky Cristina Barcelona

  Vicky Cristina Barcelona

  İki genç Amerikalı Vicky ve Cristina yaz tatillerini geçirdikleri Barselona’da karizmatik bir sanatçı (Javier Bardem) ve onun güzel fakat dengesiz eski eşi (Penélope Cruz) ile tanışırlar. Vicky (Rebecca Hall) evlenmek üzere olan muhafazakar bir kadındır. Cristina (Scarlett Johansson) ise cinsel serüvenlere açık özgür ruhlu bir kadındır. Kaderleri kesişen üç insan arasında doğan aşk ilişkisi kaotik sonuçlar doğuracaktır. Detaylar

Yazar

Sesilpir (@sesilpir)

YORUMLAR

 1. aysesel (@aysesel)

  Javier Bardem yeter :)

  3
 2. Arzu (@arzu)

  Şair babanın şiirlerini kendisine saklama sebebi aklımda yer edecek en etkili repliğiydi, diğer insanları bir nevi cezalandırıyordu, “Binlerce yıllık uygarlığa rağmen hala sevmeyi öğrenemediler”

  2
 3. Arzu (@arzu)

  Sanat insanın varoluş sebebini aradığı evrensel bir dil gibi.Her gerçek sanat eseriyse,cevaplardan çok soru odaklı. her cevabı çürütebilecek başka akıllar,her zaman sorulacak yeni sorular mevcut olacak gibi görünüyor.bu film aklı karışık insanların filmi.

 4. Arzu (@arzu)

  Ve bu filmde her karaktere sinirlendim ama hiçbirine kızamadım.

  1
 5. Aykut Elieyioğlu (@aykut-elieyioglu)

  kavak yelleri misali

  1
 6. Melis (@melis)

  en sevmedigim Woody Allen filmi.