Sevgililer Günü’nde izlemelik 7 değişik film önerisi

Sevgililer Günü’nde izlemelik, bayık aşk filmlerinden hoşlanmayanlar için birbirinden çok farklı konu ve havası olan 7 film öneriyorum.

Deadpool: Deadpool Marvel’in komik bir süper kahramanı. Hayranları bu hafta vizyona giren filmi uzun zamandır bekliyorlardı. Sevgiliniz vizyondaki filmleri takip etmiyorsa ve size çok kızmayacağını düşünüyorsanız ufak bir aldatmacayla birlikte bu filme gidebilirsiniz. Kurnaz bir pazarlama ruhuyla klişe aşk filmlerine benzetilen, Sevgililer Günü için tasarlanmış afişler ile sevgilinizi kandırmanız da çok kolay.

deadpool

Gerçek Deadpool ise bu videoda:

İlk Eşler Kulübü/The First Wives Club: Daha genç kadınlar için kocaları tarafından terkedilen üç kadının intikamı acı ve komik. İntikamın her türlüsü seviyoruz galiba. “Dont get mad, get everything.”

Nedimeler/Bridesmaids: Düğün ve nedime gibi romantik olacağını düşündüren konusuna rağmen aslında kadın, erkek herkesi güldürebilen alaycı bir film.

Aşk Yeniden/Hope Springs: Uzun süredir evli çiftlerin isterlerse yeniden aşkı canlandırabileceklerine dair sevimli bir film. Bu filmde oyuncular her şey. Evliliklerinin monotonlaşması istemeyen herkes izlemeli. Filmpot sponsorluğunda 14 Şubat günü boyunca bu filmi ücretsiz İşte O Film‘de izleyebilirsiniz.

Aşkın Halleri/Beginners: Hüzün ve mutlulukla karışık daha gerçekci bir sevgi hikayesi isteyenler için daha iyisi olamaz. “You make me laugh but it’s not funny.”

Aşk Zamanı/In the Mood for Love: Romantizmin en üst noktası bu film olmalı. İzlediğim başka hiç bir filme benzemediği için bu listeye ekledim.

Groundhog Day/Bugün Aslında Dündü: 23 yıl önce yayınlanan bu film için İsa’nın yeniden doğuşunu anlatıyor diyen de var psikoanaliz metaforu diyen de. Her sabah aynı güne uyanan bir adamın hikayesinde herkes kendine bir şeyler bulabiliyor.

İyi seyirler!

Yazar

Melis (@melis)

YORUMLAR

 1. semih bey (@semih)

  Groundhog Day çok başarılı

  2
 2. aysesel (@aysesel)

  @melis guzel listeymis. 14’u gecti ama seyretmek icin gec degil di mi? :)

  1
 3. Melis (@melis)

  Her zaman gideri olan filmlerden secmistim @aysesel :)

  1