Biletleri kapışılan İF festival filmleri

15. İF İstanbul Bağımsız Filmler Festivali dopdolu başladı. Her zamanki gibi ön satışlarda tükenen biletler sebebiyle konulan ek gösterimler ve seans öncesi bilet bulma umuduyla gişe önlerinde oluşturulan kuyruklar derken festival coşkusu devam ediyor. Daha sonra da izleme şansı bulabilme umuduyla yoğun ilgi gören festival filmlerinden bir derleme hazırladım.

Naciye: Türünün sıkıcı örneklerinden olmayan özgün bir korku filmi hem de bizden bir hikaye ve karakterlerle.

 

Aşk 3D/Love 3D: Çoktan dijital platformlarda gösterimine başlanan film yine de büyük ilgi topluyor. Konusu iki güzel kadınla huzur içinde takılan bir erkek rüyası gibi…

Bir Genç Kızın Gizli Defteri/The Diary of a Teenage Girl: Bu filmin yakışıklı oyuncusu festivalin davetlisi olarak İstanbul’da. Genç kız ve annesinin oyunculuğu ilgi çekiyor.

 

Kedi: İstanbul kedileri şehrin cazibesinin önemli bir parçası, özellikle küçük çocuklarıyla gezmeye gelen turistler için. Herkesin ilgisini çekebilecek bir belgesele benziyor.

 

Ceset: Cesetlerle arası çok iyi olan bir sağlık görevlisinin tuhaf ötesi durumu çok fazla benzer konulu filmleri çağrıştırıyor olsa da bu filmi diğerlerinden ayıran nedenleri aramak için izlenmeli.

 

Tekerleme: 1984 yılında çekilen ve elimizde bir fragmanı dahi olmayan film için yapılan yorumlar merak uyandırıyor.

tekerleme

 

Tangerine: Tamamı iPhone ile çekilen kurgu mu gerçek mi bilemediğim capcanlı bir film.

 

Anomalisa: 2015’in en iyiler listelerinde gördüğüm, kukla yapımı ve mekan tasarımlarıyla el emeği bir animasyon filmi. Bütün karakterlerin aynı kişi tarafından seslendirilmesi de ilginç.

Bol şans ve iyi seyirler!

Yazar

aysesel (@aysesel)

Kahvem sütsüz lütfen. Hayır hayır şeker de istemiyorum.

YORUMLAR

  1. Melis (@melis)

    Naciye ve Tekerleme filmlerini cok merak ettim.

  2. Zfrzkn (@zfrzkn)

    Tekerleme’yi nasıl izleriz? Bir fikri olan var mı?

  3. suat oscar (@suat-kaptan)

    cinsiz perisiz korku Naciye’yi merak ettim :)