35. İstanbul Film Festivali 7 Nisan’da başlıyor

Evlerimizden ve girdiğimiz depresif ruh hallerinden çıkmak istemediğimiz şu günlerde İKSV, 35. İstanbul Film Festivali’nin dopdolu programını açıkladı.

35.-istanbul-film-festivali

187 uzun metrajlı, 10 kısa ve 24 deneysel film 7-17 Nisan tarihlerinde festival kapsamında gösterilecek. Festival, 25 bölümde 62 ülkeden 223 yönetmenin toplam 221 filminin gösteriminin yanı sıra konuk sinemacıların katılacağı söyleşilerden sinema derslerine, konserlerden özel etkinliklere sinemayla dolu olacak. Beyoğlu’nda Atlas, Beyoğlu ve Fitaş sinemaları, Akbank Sanat, İtalyan Kültür Merkezi, Ortaköy’de Feriye Sineması, Kadıköy’de Rexx Sineması ve İstanbul Modern Sinema olmak üzere 10 salonda yapılacak. Festivalin son hafta sonunda, 16 ve 17 Nisan tarihlerinde, programdan bir seçkiyle Sultangazi’de Hoca Ahmet Yesevi Kültür Merkezi ve Maltepe’de Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde de gösterimler olacak.

truman

35. İstanbul Film Festivali Akbank Galaları, Yıllara Meydan Okuyanlar, Dünya Festivallerinden, Genç Ustalar, NTV Belgesel Kuşağı, Mayınlı Bölge, Antidepresan, Çocuk Mönüsü, Geceyarısı Çılgınlığı gibi klasikleşmiş bölümlere Musikişinas, Gömülü Hazineler, Işığın Peşinde ve Otto Preminger başlıkları da eklendi.

MIDNIGHT SPECIAL

Festivalin açılışı Jeff Nichols’ın Midnight Special adlı filmi ile yapılacak. Berlin Film Festivali’ni de açan Coen Kardeşler’in Yüce Sezar!’ından, ülkesinde tüm gişe rekorlarını kıran Arjantinli yönetmen ve aynı zamanda Uluslararası Altın Lale Yarışması Jüri Başkanı Pablo Trapero’nun Çete’sine kadar birbirinden ilginç yapım seyircileri bekliyor.

Yüce-Sezar

İyi seyirler!

Yazar

aysesel (@aysesel)

Kahvem sütsüz lütfen. Hayır hayır şeker de istemiyorum.

YORUMLAR

  1. semih bey (@semih)

    Sinemaya gitmek icin evden cikmak? Hakikaten bilemedim.

    5
  2. Arzu (@arzu)

    Nisan’da bir ihtimal ortam değişir mi ki diye düşünemiyorum bile.bu festivalin benden yana hiç şansı yok.

    3