Film Keşfetmenin yolları…

Çok film izleyen biriyseniz, zamanla, rastgele, herhangi bir filmi izleyemez, tahammül gösteremez olursunuz.

Şiddetle tavsiye edilmemişse, daha seçici davranırsınız, yönetmenden, aktöre dek…

“Film Keşfetmek” diye yazınca google’a, siteyi ve üye arkadaşları bulmuş oldum.

Epeyce sızlanmış olmalıyım ki, üye arkadaşlar ve site yönetimi merhamet gösterip bir saz verdiler elime; bunun için teşekkür ederim herkese…

 

 

Film izlemek bir terapi, sıkıcı kendinden kurtulup, bir başkası olmak, heyecan verici bir serüvenin ortasına atılmak!

Her serüvenin katlanılması gereken sonuçları vardır, hayat öyledir çünkü, ama siz kalenizde, ekranınızın karşısında güvendesiniz daima.

Belki yeterince cesur olmadığımız için izlemeyi seçiyoruz; film aslında gerçek yaşamın bir modeli değil midir?

Şu var ki, kendimize dönüp baktığımızda, güvenlikli hayatlarımızın, filmdekinden çok da farklı olmadığını görürüz; onlar gibi aşık olur, türlü badireler atlatır, pek çok ilkler yaşar, sevdikerimizi kaybeder, günü geldiğinde ölürüz…

İşte O Film

 • Atlara Fısıldayan Adam

  Atlara Fısıldayan Adam

  Kızına yardım etmek isteyen anne, kızının atına bakması için nevi şahsına münhasır bir at bakıcısı ile anlaşır. Nicholas Evans'ın aynı isimli romanından uyarlanan filmin yönetmeni ve başrol oyuncusu Robert Redford. Küçük kız rolünde de Scarlett Johansson var. Detaylar

Yazar

metover (@metover)

Masumiyet çağım geride kaldı...

YORUMLAR

 1. Arzu (@arzu)

  Bu güzel yazıyla hoşgeldiniz aramıza :)

  2
 2. Esra (@esra)

  bana da arkadaşım tavsiye etmişti bu siteyi :)

  1
 3. Mel-ankolik (@mel-ankolik)

  Ben sitenin bağımlısıyım! Hatta o kadar çok anlattım ki, arkadaşlarım da üye olmaya başladılar. İlk cümle özetliyor durumumu, çok fazla film izleyince öyle her filmi izleyemez, tahammül edemez oluyorsunuz. Site sayesinde artık boş film izlemiyorum :)))

  3
 4. Mel-ankolik (@mel-ankolik)

  Sinema izleyicisi olmak da öğrenilen bir şey bence, zamanla gelişiyorsunuz, daha önce yakalayamadığınız ayrıntıları görüyorsunuz,hele benim gibi eleştirileri, yazıları da okuyorsanız, sinema filmini de zamanla okuyabiliyorsunuz, ustalaşıyorsunuz bir nevi.

  4
  • Arzu (@arzu)

   @mel-ankolik bence sen müthiş bir film okuyucususun! yorumlarından çok yararlanıyorum. insan zamanla kitap seçmeyi de film seçmeyi de öğreniyor,biz artık vizyon insanı değiliz,vizyona ender düşen iyi filmler hariç iz sürerek yol alıyoruz.

   3
  • Mel-ankolik (@mel-ankolik)

   @arzu teşekkür ederim. Ama daha öğrenecek çok şeyim olduğunu düşünüyorum ben.. En çok da senden öğreniyorum, büyük keyifle hem de.. :)

   2
  • Arzu (@arzu)

   @mel-ankolik keşke ‘işteofilm sinema salonu’ olsa ve orda buluşsak ayda bir,sonra uzun uzun konuşsak filmi.ben sinemaya gidemez olmuştum,gerçek film sinemanın peşinde koşmayanlardan gizleniyormuş.popüler kültür sahte bir dünya yaratmış,göremiyormuşum.

   3
  • Mel-ankolik (@mel-ankolik)

   @arzu Belki inanmayacaksın ama aynı fikir aklımdan geçiyordu! Film üzerine konuşmayı çok seviyorum, herkes bambaşka bir gözle bakabiliyor çünkü. Popüler kültür esiri olmayan sinemadaşlarımız olsa, hep birlikte izlesek, yorumlasak :)

   2
  • metover (@metover)

   @mel-ankolik Çok haklısınız; geriye dönüp baktığımda ne kadar aptal bir izleyeci olduğumu hatırlıyorum…

   1
 5. Mel-ankolik (@mel-ankolik)

  ‘İyi izleyici’ olmak kolay değil, emek vermek gerekiyor, ben yolun başındayım ve bu siteden öğrenecek çok şeyim var:)

  5
 6. Arzu (@arzu)

  Ve film için vaktim olduğunda tak diye siteye girip 5 dakikada seçimimi yapabiliyorum. Tanımadığın insanların filmlerle birbirinin hayatına dokunması çok güzel. artık bunu istiyorum; başka türlü seçimleri.

  4
 7. metover (@metover)

  @arzu, @mel-ankolik, @esra Sizden şikayetçi olmayacağım; aksine teşekkür edeceğim sözleriniz için:) Gerçekten tamamladınız düşüncelerimi!

  3
  • Esra (@esra)

   @metover o zaman dönsün film makaraları

   3
 8. metover (@metover)

  Beni teşvik etmeniz güzeldi; yüz bulup şımardım nerdeyse. Hakkınızda yanılmaktan ödüm kopuyor ama! Sanırım pek çok insan gibi, zaaflarınız ve zayıflıklarınız olduğunu düşünmeliyim yine de… Gerçekten bu ülkede mi yaşıyorsunuz?

  2
 9. metover (@metover)

  @arzu Arzu, tuhaf anne yaratığı olmalı! Aranızda başkaları da var mı bilmiyorum ama burda kullandığım her sözün eğer azıcık bir anlamı varsa, onları “Muhteşem Anne Yatatıklarına” adıyorum:) Anneler merhametleriyle vicdanlarımız, sağduyumuz olacak…

  • Arzu (@arzu)

   @metover anne yaratığı ne demek? ilk kez böyle bi tabir duyuyorum.hayal kırıklığı en fazla birbirimize önereceğimiz filmleri beğenmemek kadar olur bu sitede :)

   1
 10. metover (@metover)

  Anneleri tarif etmek zor geliyor bana, bilinen sözcükler yetmiyor belki. Bir tavuğun, koca kangal köpeğiyle savaştığına tanık olmuştum; civcivleri vardı çünkü.

  1
 11. metover (@metover)

  …Onların koşulsuz sevgisi ve bir anda yiğit bir savaşçıya dönmeleri nerdeyse dehşete düşürüyor beni. Bu yüzden onlara sadece “Anne” diyemiyorum; tuhaf anne yaratığı onlar:)

  3
 12. metover (@metover)

  Bu arada, atlara bu kadar merhametle, duyarlılıkla yaklaşan başka bir film izlememiştim! Galiba Nietzsche’yi daha iyi anlamıştım; hiç değilse atlar konusunda… Horse Whisperer…