“Merhaba dediğinde senindim…”

Bu filmi izlemeyen kalmış mıdır?

Hiç sanmıyorum, bunu 50 kez filan izledikten sonra izlemeyen birini tasarlayamıyorum!

İlişkiler hakkında ki tesbiti ve ilişkileri tarifi olağanüstü;

Ne diyebilirim ki, böyle bir filmi ben yapmadığım için sadece çatlıyorum hasetimden!

Filmin bir yerinde, restaurant’ da, Mexican seranad sahnesi var ki müthişti.

Çiftin sevişmelerini sıkıcı bulan köpeğin esnemesi bile ayrı bir tat hani.

Bu filmin her karesinden haz almıştım izlerken.

Aslında bunun üstünde konuşmamızı isterdim.

Ne dersiniz?

 

İşte O Film

 • Jerry Maguire

  Jerry Maguire

  İşten atılınca herşeye sıfırdan başlamak zorunda kalan spor menajeri Jerry Maguire, onunla beraber işten ayrılan asistanı ve peşinde oldukları başarılı sporcunun hikayesi. Detaylar

Yazar

metover (@metover)

Masumiyet çağım geride kaldı...

YORUMLAR

 1. Serenay (@serenay)

  Ben izlememişim, epey merak ettim, yorumlarımla döneceğim buraya.

  2
  • Arzu (@arzu)

   @serenay ben de izlememiştim :)

   1
  • Mel-ankolik (@mel-ankolik)

   @serenay @arzu ben de izlemeyenlerdenim.. ;)

   2
 2. metover (@metover)

  Ne şanslısınız! Bu filmi ben de şimdi keşfetmiş olmayı dilerdim. Gerçekten ilişkilere bakışımı değiştirmişti bu film. “Ben hatamı kabul etmeli, sen de sorumluluk üstlenmelisin; birbirimize kibarca davranarak bir on yıl kaybedebiliriz…”

  5
 3. Ahmet Gökburu (@ahmet-gokburu)

  Vay be ben de izlemedim ilk defa görüyorum

  3
 4. Esra (@esra)

  Safları sıklaştıralım, ben de izlemedim !

  3
 5. Melis (@melis)

  Bu eski filme zamaninin ruhuyla bakarak yeniden izlemek sart oldu. Tesekkurler!

  2
 6. cesu (@ceren-su)

  Güzel filmdi, çocuk oyuncunun çok rolü yoktu ama çok şirindi :)

  2
 7. metover (@metover)

  Asansör sahnesini düşünüyordum; neden orayı seçtiğimi… Çünkü filmin sonunda adamın keşfettiği fikri bu sahne veriyordu; konuşma engelli genç sevdiği yine engelli kıza “You’re complate me” Beni tamamlıyorsun… diyordu… Sonunda Jerry bunu ifade ediyor.

  2
 8. Serenay (@serenay)

  Son 10 dakikası izleyemedim bir türlü, aslında haftalar önce izlemeye başladım filmi. Ahh hayır,yapmayın, bu hataları yapmayın diyerek ve gülümseyerek izledim. Umarım sonu da güzel bir tad bırakır. Teşekkürler,tavsiye için…

  1
 9. metover (@metover)

  @serenay Hanımefendi, bir film için zalim bir izleyici sayılırsınız:) Kendimi adayarak izlerim filmleri, hiç bir şey, uyaran ulaşamaz o anda bana; bu yüzden pek de izlemiş olmam, yaşarım aslında.(Biraz klişe mi oldu ne?)

  1
  • Serenay (@serenay)

   @metover Halbuki ben, yazınızdan sonra heveslenip ilk fırsatta izlemeye koyulmuştum ama son 10 dakikası teknik bir sorun yüzünden kaldı. Haklısınız, yarım bırakılan filmlerin büyüsü kaçıyor.

   2
 10. metover (@metover)

  Öyle olduğunu, olması gerektiğini düşünmeliydim aslında. Zaten kimse “Kalan 10 dakikayı sonsa izlerim canımm!” demezdi:) Daha fazla güvenmeliydim size, önyargılarımız bizi ne de hevesli yapıyor:) Özür dilerim…

  1
 11. metover (@metover)

  Bu arada iletişim kurmak ve “Karşılığı olmayan öngörüsel tasarı” kurmak için işbirliği talep ediyorum! Ne bileyim, kişisel sinema günleri, bilgi paylaşımı, terapi, mızmızlanma, sızlanma, destek grubu gibi şeyler için işte. metover@gmail.com

  2
  • Arzu (@arzu)

   @metover kulağa iyi geliyor bu plastik dünyada bunu yapma fikri.. belki platformun içinde platform da düşünülebilir, çünkü mail işi çok donuk geliyor bana. Ne düşünürsünüz @oya ve @ilker :)

   3
  • Mel-ankolik (@mel-ankolik)

   @arzu @metover sinemadan gerçekten anlayan ve keyif alanlarla paylaşma fikri muhteşem, buradaki sınırlı yorumlarımız yetmiyor gerçekten… Sinema konuşulduğunda benim gözlerim parlıyor, coşuyorum resmen :)

   3
 12. metover (@metover)

  @arzu Aslında bu fikri herkes dilediği şekilde anlayabilir; yaptığınız her şey hayata dahil ve dairdir çünkü. Siteye muhalif ya da alternatif değil problemim, sanırım iletişim kurmak; bu olmadan kendinizi doğru ifade edemezsiniz ne de olsa.

  • Arzu (@arzu)

   @metover muhaliflik değildi kastettiğim yahu :) mail ardiyesi gibi oluyor bir süre sonra, gelen hiçbirşeye yetişememekten.herkesin ortaya laf atabileceği bir alan daha samimi geliyor.

   2
 13. metover (@metover)

  @arzu Şu anda sayımızın 2 kişi olduğunu varsayabilir miyiz:)

  1
 14. metover (@metover)

  Benim de kastettiğim mail grubu değildi. Ben gerçek hayattan, yüz-yüze konuşmaktan bahsediyordum; birlikte sinemeya gitmekten, kahve içip sohbet etmekten bahsediyordum. Biliyorum bunu yapmak zor çünkü…

  • Arzu (@arzu)

   @metover -1’im o zaman, ben taşradayım.

   2
 15. metover (@metover)

  …Kapı komşumuza, iş arkadaşımıza, ev arkadaşımıza, aile bireylerine bile zaman ayıramazken, hiç tanımadığınız insanlara zamanınızı vadetmek bir parça gerçek dışı, inandırıcı gelmeyebilir. Ama işte, asıl cazibesi de bu, yapabileceğini hissetmek, denemek.

  1
 16. metover (@metover)

  Bu üzücü işte; en sağlam müttefikim olacağını düşünmüştüm! En sağlam, binbir film aşkına, ben n’apacağım şimdi? Üstelik posta kutumda hiç mektup – elektronik mektup bile olsa- yok; “Zalim ve alaycı bir dünya’da yaşıyoruz”

 17. metover (@metover)

  Bu arada, burda bulunan tüm arkadaşların, bir sevdiği, yari, eşi var eminim; çünkü bir flört sitesi olmadığının herkes farkında ve bilinç düzeyleri oldukça yüksek. Beyan ederim:)

  2
 18. metover (@metover)

  Posta kutum hala boş, bu yüzden pek hevesli birilerini görüyor sayılmam. Gerçekten biz film izleyicileri, sinema fanları yaşama fikrini seviyoruz olamayız değil mi? Yani bu pratik hayat sorumluluklarımızla ilgilidir herhalde (Umarım…) :)