İyi Hissettirme Potansiyeli Olan Film ve Diziler

İnsanlıktan ümidimi yavaş yavaş kestiğim şu zamanlarda umutlarımızı yeşertmesi ve iyi hissettirmeleri için izlenebilecek film ve dizilerden bir seçki hazırladım. Gülmenin ve yumuşacık hislerin beynimizde oluşturduğu şahane etkileri canlandırmak için izlemenizi ve izletmenizi öneririm.

Can Dostum / Intouchables: Zengin, yaşlı ve bakıma ihtiyacı olan bir Avrupalı adam ile genç bir göçmenin yardımlaşmanın ötesinde kurdukları ilişki hem çok gerçek hem de çok sıcak.

can-dostum

 

Nerdesin Be Birader? / O Brother, Where Art Thou?: George Clooney’i şarkı söylerken, dans ederken izlemek gülümsemeyi beraberinde getiriyor.

o-brother-where-art-thou

 

İyilik Bul, İyilik Yap / Pay It Forward: İyilik lazım iyilik!

pay it forward

 

Neredesin Firuze?: Neşelenmek istediğiniz her zaman izlenebilecek bir film.

neredesin firuze

 

Kinky Boots: Manevi değerleri de barındıran bir aile işini kurtarmak için canını dişine takan şirin insanların gösterişli hikayesi.

kinky-boots

 

Kahvaltı Kulübü / The Breakfast Club: Bütün büyük ve sıkıcı karakterlerden kaçıp gençlerle birleşsek yapamayacağımız şey yok sanki!

kahvalti kulubu

 

Hayatın İçinden / The Station Agent: Kaçtığınız yerde yüzleşmeniz gerekenler peşinizi bırakmazsa yanınızda destek verecek insanlar olursa sizden şanslısı yok!

the-station-agent

 

30 Rock: İyilik ve kötülük kavramlarının üzerinde oynayan, manipülasyonun her türlüsünün olduğu, kahkalarla izlediğim bir tv dizisi hikayesi.

30 rock

 

Community: Yıllar önce çizdiğiniz hayatınızdan sıkıldıysanız Community size süper bir ortam ve birbirinden ilginç arkadaşlar sunuyor. Bana göre komedi dizilerinin en yaratıcılarından, esprilerden çok yarattıkları karakterlerle…

community

 

iZombie: Dünyanın sonu virüslerle, zombilerle gelecekse birileri de insanlığı kurtarmaya ve birarada tutmaya çalışsa güzel olmaz mı?

izombie

 

Yazar

Serenay (@serenay)

girl power!

YORUMLAR

 1. Sesilpir (@sesilpir)

  The Station Agent’i izlememisim, ekliyorum listeye. :)

  3
 2. Arzu (@arzu)

  Hani Amelie :)

  5
  • Serenay (@serenay)

   @arzu izlemeyen kalmamıştır diye… :)

   1
  • Arzu (@arzu)

   @serenay ehehee , doğru ya :)

 3. ahmet (@ahmet)

  intouchables !!

 4. metover (@metover)

  Tüm dizilerin izlenmeye değer olduğunu, var oluş- bitiş hikayelerini bildiğim için biliyorum. Tesadüfi değil, somut başarı verileriyle hayata başlıyorlar. Ama bir düşünün, haftada 7 tane dizi izleseydiniz, yaklaşık 10- 15 saat ederdi. Sezonları yıllar…

  1
 5. metover (@metover)

  …sürüyor! Bu bana ürkütücü geliyor… Şu anda Games Of Thrones dışında izlediğim bir dizi yok. Hayat sonsuz değil ve yapılacak o kadar çok şey var ki, yapmak zorunda olduklarımız…

  1
 6. Kemik kadın (@kemikkadin)

  İhtiyaç anında kırılacak cam muamelesi yapayım ben bu yazınıza :)

  5
  • jerry co (@jerry)

   @kemikkadin tekrar bakinca ayni seyi dusundum

   1
  • Kemik kadın (@kemikkadin)

   @jerry bu ara tercihimi community’den yana kullanacağım

   1
 7. Ahmet İşler (@omer-gokyar)

  The Wonderful Life da olmalı listede :)

  3