Peter Weir’den bahsetmeliyim…

Bazen siteyi dolaşırken, sizleri düşünüyorum ve ara-ara hatırlatıyorum kendime; net’de dolaşan milyarlarca sözcükten biri, sadece bir isim, kod olmadığınızı…

Sabahları nasıl uyandığınızı, toplu taşım ya da kendi araçlarınızla telaş içinde, işlerinize koştururken,  akşamlarınızı, hafta sonunu iple çektiğinizi tasarlıyorum.

Tüm bunları yaparken neler düşündüğünüzü, endişelerinizi, iyimserliğinizi, umutla yarının daha güzel şeyler getireceğine dair inancınızı düşünüyorum.

Zaaflarınızı, pişmanlıklarınızı, hatalarınız yüzünden kendinize nasıl yüklendiğinizi kurguluyorum kendimce.

Sanırım, heyecan içinde film izleyen bir yüz olarak pek tasarlayamıyorum sizleri!

Bundan daha fazlası olduğunuzu düşünüyorum.

Arada bir, dost meclislerinde kahkaha attığınızı, geleceğe dair planlar yaptığınızı, sıkıntılarınızı, dramatik hayat dönemeçlerinde avunduğunuz şeyleri tasarlamaya çalışıyorum.

Benim için birer sözcük değilsiniz, filmler tavsiye eden, yorumlar yapan, beğenen ya da beğenmeyen…

Arada bir sizi düşündüğümü söylemek istedim.

Nasılsınız, iyi misiniz?

Ben iyiyim ve bir ara Peter Weir’den bahsetmek istiyorum…

 

 

 

 

Yazar

metover (@metover)

Masumiyet çağım geride kaldı...

YORUMLAR

 1. Arzu (@arzu)

  benlik kısmını 12’den vurdu , güzel bir hayali gözlem.bence sinemayı ciddiye aldığımız da söylenebilir, cümlelerimizden yola çıkınca.. standarda bağlanmış pazar aktivitesinden hayli öte gibi..

  1
 2. Serenay (@serenay)

  Benim hayalimde de yaşam sevincimi tazeleyen filmler gibisiniz. Hayal kırduran yazınız için teşekkürler

  2
 3. metover (@metover)

  Sanırım siteye bağlılık geliştirmiş olmalıyım… …Ve sizlere elbette:)

  2
 4. Kemik kadın (@kemikkadin)

  Bugünlerde ‘buralardan artık gitsek mi,kalsak mı?’ rahatsızlığını ilave ettiğimi düşünürsem, ne güzeldi öyle; hafta sonunu beklerdik, sinema, tiyatro, konser, festival, o şu bu şu ve dost muhabbetler için. İyi ki internet kavuşturuyor. İyi yazı bu arada.

  1
 5. metover (@metover)

  1-@kemikkadin Her zaman aklımda olan bir dize var: “Gitmek mi zor, kalmak mı”? Nerde okuduğumu bile hatırlayamıyorum, belki okumadım ve böyle bir yol ayrımında oldum ya da olan birilerini tanıdım. Gitmek ya da kalmak bir seçim ve her seçim başka seçimleri

  1
 6. metover (@metover)

  2-…reddetmektir. İnsanlar kendi çağıyle ilgili genellikle daha kötümser sözler eder, iletişimsizlikten, her şeyin yabancılaştığından, yozlaştığından ve yeni kuşakların acaipliğinden…

  1
 7. metover (@metover)

  3-Belki en çok değişen, yorulan yabancılaşan, ıssızlaşan bizizdir, kim bilir…

  1
 8. Kemik kadın (@kemikkadin)

  yok değil değil, sadece güvende olduğumu hissetsem harika bir uyumsuz uyumluyumdur.

  1
 9. metover (@metover)

  @kemikkadin Çağrışımlar işte… Bazen sen bir şey söylersin ve karşı tarafta farklı bir yankı bulur ve bir anlamda sen kendi şarkılarını mırıldanıyorsundur yinede. Tuhaf ama daha önce yanıt gibi bir şey yazmam gerektiğini farketmemiştim.

  • Kemik kadın (@kemikkadin)

   @metover aynı cümleleri kurmamız aynı şeyi söylediğimiz anlamına gelmiyor, ne garip düşününce.. Ama işte bu yüzden filmler de hepimizde farklı yorumlara kavuşuyor; senaryo yoktur, izleyiciler vardır ..

   2
 10. metover (@metover)

  @kemikkadin Aynı cümleleri kurmak dehşet verici olurdu zaten. Cümleyi ilk söyleyen değilsen, ötekinin taklitçisi olurdun; hayır aynı değil hiç bir şey, sadece tamamlıyoruz düşüncemizi, kıyaslıyoruz, ortayol buluyoruz uzlaşarak. Öyle olmasa bile farklılık-

  1
 11. metover (@metover)

  …değerli bir şey. Bazen kendime katlanamıyorum, neden başka bir”Ben” daha isteyeyim ki?

  1
 12. metover (@metover)

  …İnsan yaparak büyür…

  2