Zarar Verdiği Her Saç Teli İçin Tek Tek ..

Sıradan bir intikam filmi olacağını düşündüğüm için, sadece ünlülerle dolu oyuncu kadrosunun hatrına, sıkıldığım bu akşam öylesine takıldığım Man On Fire için siteye yazı yazarken buldum kendimi !

 

Türkçe’ye ‘Gazap Ateşi‘ olarak çevrilen film, Top Gun filminin yönetmeni Tony Scott’a ait ve 2004 yapımı. Man On Fire için aslında 1980’den beri yanıp tutuşan Tony Scott, profesyonelleşmeden bu filmi çekmeye cesaret edememiş. O süre zarfında da, 1987 yapımı, Elie Chouraqui yönetmenliğindeki ilk versiyonu piyasaya sürülmüş. Kaçan balık Tony Scott’a iyice büyük görünmüş olmalı ki, ondan vazgeçememiş ve sonunda hakkını da vererek harika bir film ortaya koymuş.

 

Denzel Washington ve Cristopher Walken zaten çok tecrübeli ve çok başarılı isimler, ama filmdeki asıl başrol oyuncu kesinlikle Dakota Fanning‘di. Çocuk olmasının da ötesinde, bu kadar sahici mimikler ve bu kadar etkili vücut dili bir yetişkine kıyasla bile inanılmazdı. Kısa bir kaç sahnesine rağmen, Rumble Fish’ten kahramanım Mickey Rourke’u görmüş olmak da çok güzeldi.

 

Ailece ya da arkadaşlarla keyifle bir akşamınızı verebileceğiniz, beklenmedik sonlu, sıradışı bir intikam filmi..

 

”tam vazgeçtiğiniz anda birisi tekrar yaşamanız için heyecan duymanıza ve gülümsemenize sebep olmuşsa, onun için neleri göze alabilirsiniz?”

 

(Not: zarar verdiği her saç teli için tek tek derken aklıma Gelincik geliverdi..)

İşte O Film

 • Man on Fire

  Man on Fire

  John Creasy'i de eskiden CIA için çalışmış bir suikastçidir fakat eski hayatından tamamen uzaklaşmış ve kendine yeni bir yaşam kurmaya çalışmaktadır. Meksika'daki iş teklifini arkadaşı Rayburn aracılığıyla alır. Başta işe sıcak bakmaz ama zengin bir ailenin küçük kızının özel korumalığını yapmayı kabul eder. Detaylar

Yazar

Arzu (@arzu)

Güzel film, sinemanın peşinde koşmayanlardan kendini gizler. (Tarkovski)

YORUMLAR

 1. metover (@metover)

  Şu Dakota yumurcağının büyümesine üzülmüştüm hani, hayatımda ilk kez bir çocuk oyuncu hayranı olmuştum. Robert De Niro, Tom Cruise ve kurt Russel gibi oyuncularla oynamış biri, hiç hafife almıyorum.

  1
 2. Arzu (@arzu)

  duygusal zekası çok gelişkin bir kadına dönüşmüş olmalı,bu kadar derinden hissettirebilmesinin sebebi de derinlerdedir.O denli derinlikler de korkutucu ve yıkıcı olabiliyor bazen ve aslında çoğu zaman,umarım aynı zamanda hayata karşı dirayetli büyümüştür.

 3. Ali Öz (@ali-oz)

  Böyle yazıları nasıl yazıyorsunuz,biliyorum bu da bir yetenek…ve bende yok :) Kıskanıyor muyum diyor iç sesim, cevabım evet…kızmaca yok :) Hele birde daha bi karışık yazanlar var ki….bittiğimin resmidir..

 4. Mel-ankolik (@mel-ankolik)

  İzleyecek bir film arıyordum… Aslında sıcak, yumuşak bir film istiyordum, hafif hafif serinlemiş bir havaya kavuştuğum şu günde. Ama bunu izleyeceğim… @arzu

  1