Tarantino filmlerindeki bütün ölüm sahneleri tek bir videoda

 

Rezervuar Köpeklerinden Django’ya bütün Quentin Tarantino filmlerinden ölüm sahnelerini biraraya getiren bir video. Baskın olan filmi tahmin edebilirsiniz herhalde :) Bu arada Hateful 8 eksik ama eksikliği hissedilmiyor.

Videoyu hazırlayan Jaume R. Lloret isimli biri. Onu da not etmiş olayım.

Yazar

semih bey (@semih)

acilin muhendisim. az ama oz film izlerim.

YORUMLAR

  1. nazmi (@nazmi)

    Arada bir açıp izlerim ben bunu :)

    3
  2. Arzu (@arzu)

    Kill Billlll :)

    • cesu (@ceren-su)

      @arzu kanlı canlı filmleri çok sevmem ama Kill Bill bambaşkaydı :)

      2
    • Arzu (@arzu)

      @ceren-su tahammül edebildiğim tek vurdulu kırdılıydı :)

  3. Oya (@oya)

    Gerçekten şiddet şiddeti doğuruyor galiba

    2
  4. Kemik kadın (@kemikkadin)

    tarantino’yla aram bu yüzden pek hoş değil

    4
  5. metover (@metover)

    Ne zaman Tarantino’yu düşünsem, vhs video kaset kiralayan dükkanda ucuz şiddet filmleri izlerken tırnaklarını kemiren çocuk aklıma gelir. Kimileri daha romantik sahneler tercih ederdi ve kimileri japonların yakuza filmlerinde ki abartılı kan çeşmelerini.

    2
  6. metover (@metover)

    Hayatı yaşayarak öğreniriz, daha önce prova ettiğimiz bir şey değil; sokaktan, çevremizden, filmlerden, kitaplardan öğrenir, seçimler yaparız. Bazen bir şey göstermek, söylemekten çok daha öğreticidir. Şiddeti gören biri ders de alabilir, esin de…

    2
    • Oya (@oya)

      @metover Katılıyorum ama Kill Bill gibi hem göze hem de intikam gibi hepimizde az çok varolan kuvvetli bir duyguya bu kadar etkileyici bir görsellikte hitap edilince sanki özenmesek bile normalleştirmek kaçınılmaz gibi geliyor bana.

      2
    • Oya (@oya)

      @metover Bu filmlerin izlenilme yaşları da çok önemli. Damlaya damlaya göl de olabilme ihtimali yüksek. Üstelik bu ülkede şiddet dozumuz en yüksek sınırları zorlamakta.

      2
  7. Arzu (@arzu)

    Şiddet kesinlikle öğrenilen birşey. Öfke doğal duygu ama bunun davranışa vurumu gördüklerimizden sentez. Nasıl seveceğimizi, nasıl yas tutacağımızı..herşeyi gözlemliyoruz. Bu yüzden kültürel farklar doğuyor.

    2
  8. metover (@metover)

    @oya Katılıyorum,hayatın her alanında, aile içinde, sokakta, okulda, askerde onca şiddeti görmezden gelip, daha çok eğlendirme amacı güden bir filmden sorumluluk beklemek haksızlık olur.

    1
    • semih bey (@semih)

      @suat-kaptan daha ne olsun? :)

      1