El Cuerpo ne demek abi?

İspanyol sinemasına olan merakımı artıran, şahane bir atmosfere ve hikayeye sahip olan bu filmi izlemelisiniz. El Cuerpo polisiye kategorisinde son zamanlarda izlediğim en iyi film diyebilirim. 2012 yılına ait bu filmin yönetmeni ise Oriol Paulo.

Başlıktaki soruyu hemen cevaplayalım; El Cuerpo ceset anlamına geliyor. Yönetmen Oriol Paulo’nun ikinci sinema filmi. Filmin konusu şöyle: Zengin bir iş kadını olan Mayka, aniden ölür ve morgdaki cesedi kaybolur.  Dava ile ilgilenmesi için Jaima Pena görevlendirilir. Jaima Pena, eşini yakın zamanda kaybetmiş ve bu travmayı halen üzerinden atamamıştır. Cesedin kaybolmasını araştırırken Mayka’nın eşinden şüphelenir. Mayka’nın zengin bir iş kadını olması, esrarengiz şekilde ölmesi ve cesedinin kaybolması şüpheleri eşinin üzerine çekmiştir. Mayka’nın eşi de olaylara mantıklı bir açıklama getirememektedir. Bu sebeple Jaime Pena’nın şüpheleri iyice artar.

Buraya kadar sanki bildik konu gibi gelebilir. Ancak filmin sonu insanı ters köşeye yatırıyor. Kurguya ve işleniş biçimine hayran kalıyorsunuz. Bu sebeple film hakkında çok okumadan hemen izlemenizi öneririm. Şimdi bu yazıyı okudunuz, iyi ettiniz ama ben de dikkat ettim, çok detay vermedim yani :) En ufak spoiler bile filmden alacağınız keyfi mahvedebilir, benden söylemesi!

El Cuerpo, polisiye ve gerilim türlerini seven herkesin hoşuna gidecek bir film. Bu filmden sonra İspanyol filmlerine olan ilginiz artacak bence. Ayrıca yönetmen Oriol Paulo’nun diğer filmlerini de izlemek isteyeceksiniz. Bana öyle oldu.

İşte O Film

 • El Cuerpo

  El Cuerpo

  Bir detektif morgda iken kaybolan bir kadın cesedini aramaktadır. Kadının kocası da işe dahil olur. Detaylar

Yazar

suat oscar (@suat-kaptan)

oscarlik seyirciyim :)

YORUMLAR

 1. Arzu (@arzu)

  Attım listeye !

  1
 2. aysesel (@aysesel)

  Yaşasın İspanyol sineması! Yazı da merak ettirdi filmi,teşekkürler!

  3
  • nazmi (@nazmi)

   @aysesel aynen

   1