BMW Kısa Filmleri

BMW Kısa Filmlerini duymayanlardansan aynı durumdaydık demektir. Clive Owen gibi bir oyuncunun ilk tanındığı yermiş aslında.

clive-owen-bmw

Clive Owen’ı ünlü yapan kısa film serisi The Hire başlığıyla 8 ayrı macera. Clive’ın her filmde başka bir BMW sürerek maceradan maceraya koşmasını da John Frankenheimer, Ang Lee, Wong Kar Wai, Guy Ritchie, Alejandro Gonzalez Inarritu, John Woo, Joe Carnahan, ve Tony Scott gibi usta yönetmenler çekiyorlar. David Fincher ve Ridley Scott’ın da yapımcılıklarını üstlendiğini duymak filmlerin aksiyon başarısı hakkında bir fikir veriyor. Madonna, Gary Oldman, Don Cheadle, Mickey Rourke, ve James Brown gibi ünlüleri de aralara serpiştirmişler.

Bu filmleri şimdi hatırlatma sebebi ise yeni serinin başlıyor oluşu. Ben de habere öyle denk geldim. Clive Owen, The Driver/Sürücü olarak yeniden başlarken Neill Blomkamp de The Escape adlı serinin ilk filmi için yönetmenliğini konuşturuyor. Vera Farmiga, Dakota Fanning ve Jon Bernthal da oyuncular arasında.

Yeni filmi yakında http://bmwfilms.com/ adresinden izleyebileceğiz. Şimdilik eski seriyi bitirip sonra da merakımızı ateşleyecek fragmana kitlenebiliriz.

Yazar

jerry co (@jerry)

amerikan dizilerinin hastasıyım efendim.

YORUMLAR

 1. aysesel (@aysesel)

  Abuk reklamlara para harcamak yerine böyle sürükleyici kısa film yapma fikrine bayıldım, teşekkürler BMW

  4
 2. Arzu (@arzu)

  Bol aksiyon!

  1
 3. metover (@metover)

  İlk “Close My Eyes” filmiyle izlemiştim – ki pek aile filmi değildi, umutsuzcaydı hatta ama provakatifti diyebilirim. Galiba aklımda kalan en iyi filmi şu Angelina jolie’le oynadığı Afrika’da çalışan sınır tanımayan doktorlarla ilgili filmiydi. İzlemeli!

  1
  • Hazal (@hazal)

   @metover hangisi o?

   1
  • Serenay (@serenay)

   @metover O filmin provakatif havası gereği çok hoşlanmamıştım ama bence Clive Owen bu kısa filmlerde döktürmüş.

   2
 4. metover (@metover)

  @hazal Beyond Borders “Sınırların Ötesinde” Daha filmin başında öyle çarpıcı bir sahne vardır ki, o sahneden sonra filmi izlemekten vazgeçmek ancak silah zoruyla filan mümkün olabilir. Aslında “İzlemeli derken “Jerry Co’nun önerdiği BMW Fimleriydi:)

  1