Planlarımızı Ertelemeyelim Gençler

Ailesini geçindirmek için yıllardır oto-tamirciliği yapan Carter (Morgan Freeman) ve çok zengin bir iş adamı olan Edward’ın (Jack Nicholson) hayatları hastanede kesişir. Kanser tedavisi gören bu iki hastanın 6 aylık ömürleri kalmıştır. Başta anlaşamazlar ama zamanla bu ikili arasında bir dostluk gelişir. Carter, felsefe öğretmeninin verdiği bir öneriyi hatırlar ve İngilizce’de “bucket list” denilen bir liste hazırlar. Ölmeden önce yapmak istediği şeyleri yazdığı bir liste. Liste Edward’ın eline geçtiğinde ise artık ikili yeni bir maceraya başlamıştır. Paraşütle atlamadan dağa tırmanmaya kadar birçok macerayı birlikte gerçekleştirmeye başlarlar.

Şimdi Ya Da Asla (The Bucket List), yalnızca keyifli vakit geçirmek isteyen ve iki büyük ustayı izlemek isteyenler için değil, sürekli planlarını erteleyen, yapmak istediği şeyleri yapmamak için bahane bulan herkes için seyredilmesi gereken bir film. Planlarımızı ertelemeyelim gençler, yapmayı ertelediğimiz şeyleri yumurta kapıya dayanınca yapabilme fırsatı ancak filmlerde olur, unutmayalım.

İşte O Film

 • Şimdi Ya Da Asla

  Şimdi Ya Da Asla

  Akademi ödüllü Jack Nicholson ve Morgan Freeman, Rob Reiner'in yönettiği hayatı doyasıya yaşamak için asla geç kalınmadığını gösteren dokunaklı ve kısıtlamasız bir maceranın yaşandığı bu komedi dram filminde bir araya geldi. Carter ve Edward birbirlerini aynı hastane odasını paylaşırken bulur ve o andan sonra olacakları ve ellerinden neyin geldiğini düşünürler. Aralarındaki olanca farklılığa rağmen iki çok önemli şeyi paylaştıklarını keşfederler: kendilerinin kim olduğunu ve almış oldukları kararları kabul etme ihtiyacı ve yapmak istedikleri şeyleri geriye kalan zamanlarında yapma şevki. Detaylar

Yazar

suat oscar (@suat-kaptan)

oscarlik seyirciyim :)

YORUMLAR

 1. Serenay (@serenay)

  Biraz uykusuz ve kırgın hissettiğim bugünde ne de güzel geldi bu yazı, gülümsetti samimi tavrıyla. Bugünün filmi bu olsun o zaman.

  6
 2. İnci (@inci-ozturk)

  Çok sevmiştim bu filmi..

  3