Trumbo Filmi Tanıtım

Trumbo Jay Roach tarafından yönetilen ve John McNamara tarafından yazılan Amerikan biyografik drama filmi. Filmde  Bryan Cranston, Diane Lane,Helen Mirren, Louis C.K., Elle Fanning, John Goodman ve Michael Stuhlbarg gibi yıldızlar oynamaktadır. Film SpartaküsJohnny Got His Gun ve Kelebek gibi önemli yapımlarda senarist ve yönetmen olarak yer alan ve iki Akademi Ödülü sahibi Hollywood senaristi Dalton Trumbo‘nun hayatını konu edinmektedir.

Film Özel Gösterim’le 2015 Toronto Uluslararası Film Festival’inde yer aldı ve 6 Kasım 2015’de gösterime girdi. Son yıllarda o kadar dandik filmleri şahesermiş gibi gözümüze soktular ki böyle bir filmi izleyebildiğim için baya şanslı hissettim.

İşte O Film

 • Trumbo

  Trumbo

  Başarılı Hollywood senaristlerinden, Dalton Trumbo'nun 1940lı yıllardaki Komünist oldukları gerekçesiyle fişlenme olayları sırasında kariyeri sona erer ama ilginç hayat hikayesi bitmez. Detaylar

Yazar

Ataman Uysal (@ataman-uysal)

YORUMLAR

 1. Serenay (@serenay)

  Bu filme yorum yapmayı unutmuşum. Geçmişin kötü yönlerinden biriyle yüzleşmek gibiydi.

  3
 2. bingeren (@bingeren)

  En mantıksız politikaların bile taraftar toplayabilmesi ve toplumlara verebileceği zararları bir kişi ve çalıştığı sektör üzerinden gayet iyi anlatan bir film.

  3