Yeni dizi 3% geliyor

Yayınladığı özgün dizi ve filmleri ile tüm dünyada popülerleşen Netflix‘ten yeni bir dizi 3%. Brezilya yapımı olan ilk Netflix projesi. 

Online dizi ve film denince akla gelen Netflix, televizyon sektöründe devrim yapmaya devam ediyor. ABD merkezli bir servis olsa da, firmanın hedefi tüm dünyanın online dizi ve film izleme merkezi haline gelebilmek. Çeşitli ülkelere özel olarak diziler üreterek yerel seyirciye ulaşmayı da başarıyorlar. TV sektöründe devrimci olarak görülen Netflix’in yeni projesini merakla bekliyorum.

Brezilyalıların konuştuğu dil olan Portekizce olarak yayınlanacak 3%, gelecekte geçiyor ve dünyanın ikiye ayrıldığı bir zamanı anlatıyor. İki taraf birbirinden farklıdır. Bir taraf modern ve gelişmiş iken diğer taraf fakirlikten kırılmaktadır. Bir taraf mutlu hayatlara sahip insanların yaşadığı bir yer iken, diğer tarafta keder hakimdir. İki taraflı bu dünyanın kötü tarafında yaşayan insanlara bir şans verilir. Buna göre, çeşitli aşamalardan geçmeyi başaranlar iyi tarafa geçiş yapabilecektir. Aday olan insanlardan sadece %3’ü bunu başarabilecektir.

Dizinin yaratıcısı da olan senarist Pedro Aguilera ilham kaynakları arasında 1984 ve Brave New World ile TV dizisi Lost’u göstermiş.

25 Kasım’da Netflix’te görecekmişiz, bakalım beklentilerimi karşılayacak mı? :)

İşte O Dizi

 • 3%

  3%

  Keskin çizgilerle ikiye ayrılmış olan gelecekteki dünyada kötü taraftan iyi tarafa geçmek isteyenlerin kendini ispatlaması gerekir ve sadece %3'ü başarılı olur. Detaylar

Yazar

jerry co (@jerry)

amerikan dizilerinin hastasıyım efendim.

YORUMLAR

 1. Oya (@oya)

  Heyecanla bekliyorum!

  2
 2. Arzu (@arzu)

  yazıp çizip özendirmelerinizle, işte o film sayesinde dizi izleyebiliyorum artık, direncimi kırdınız :) Bunu da izleyeceğim, konusu sosyolojik geldi.

  2
 3. SirinOya (@oya-sirin)

  Merak ettim..dizi izlemem ama

  2
 4. solsoledo (@solsoledo)

  Evet, güzel olacağa benziyor. Yalnız esin kaynağı olarak distopia olması açısınadan1984 ve Cesur Yeni Dünya bağlantısını anladım da, Lost’tan nasıl bir esin almış onu merak ettim.

  4
  • bingeren (@bingeren)

   @solsoledo umarım kastettiği gizemli, bulmacavari bir ortam yaratmaktır sadece. sonu benzemesin de :)

   2
 5. jerry co (@jerry)

  Veee büyük bir hayal kırıklığı :(

  1
 6. Umut (@umutsen)

  Dizi çok iyi başladı ancak bölümler ilerledikçe hikaye dar alanda sıkıştığı için temposu düştü. Daha iyisi olabilirdi

  1