Tekinsiz sahte dünya…piravo, onu biz yarattık!

Çok başarılı bir Tolga Örnek filmi daha, Labirent !

Hiç şüphem kalmadı artık, sorgusuz takibe alabileceğim bir yönetmen o. Bu kadar gerçekçi ve sarsıcı sahneleriyle, düşüncelerimi bir kez daha ters yüz edip şekillendirdi. Oyuncular muhteşem başarılıydı. Meltem Cumbul ve Timuçin Esen zaten neye dahil olsalar izlerim, keşke daha çok iş çıkarsalar. Kaç oyuncu daha var ki mimiklerini bu kadar başarılı kullanabilen, seyircisini filmin içine çekebilen.

İnsanın kurguladığı abuk sabuk dünya düzeninde, en nihayetinde geldiğimiz şu hale bir bakın. Hepimiz haklı olarak paronayaklaştık, tam iyilik yok, tam kötülük yok, bundan korkuncu da yok, kim güvenilir, kim doğruyu söylüyor, güç ne zaman kimin yanında…

Bir gün başka bir gezegende yaşama şansımız olduğunu öğrenirsek, bilimsel & teknolojik gelişmeler adına sevinmek yerine, belki de daha çok korkmalıyız..güçlü olanlar çekip giderler, burayı topyekün uçurur da giderler. İnsan ne karmaşık, ne tehlikeli ve dünyayı paylaştığımız diğer canlılar adına ne gereksiz bir makine.

Ben biraz müzik dinlemeye gidiyorum, film fena gerçekçiydi.

İşte O Film

 • Labirent

  Labirent

  İstanbul'da patlayan bir bombayla 35'i yabancı 95 kişi hayatını kaybeder. Aralarında İngiliz ve Amerikan vatandaşları da olunca bu büyük eylem Türkiye'den Londra'ya ve Washington'a şok etkisi yapar. Türk İstihbaratı, Orta Doğu'yu kaosa sürükleyecek ikinci ve daha büyük bir saldırıyı önlemek amacıyla Labirent kod adlı bir operasyon başlatır. Detaylar

Yazar

Arzu (@arzu)

Güzel film, sinemanın peşinde koşmayanlardan kendini gizler. (Tarkovski)

YORUMLAR

 1. metover (@metover)

  Umarım bu film de arak-laştırma filmlerden değildir. Genellikle Türk Sinema & Dizi trendi utanç verici şekilde taklitçidir. Ödül alan Türk fimlerine bakıldığında, çoğunlukla bize özgü, orjinal oldukları görülecektir.

  • Arzu (@arzu)

   @metover konu bize özgü ama polisiye kısmı teknolojik bağlamda gerçekçi mi, kurgusal mı, alıntı mı bilemiyorum…sormak lazım.

   1
 2. Ali Öz (@ali-oz)

  Bir arak ver…Bazı araklar-sanırım keyif verici olduklarında-oldukça keyif verici olabiliyorlar…Filmi seyretmiştim,sıkıntı yok bence…O vakit,iboya devam “bir arak ver,bir şarap ver”:))))))

 3. Kemik kadın (@kemikkadin)

  izlerken zil zurna ağlamıştım.. yanınızda bir paket mendiliniz, bir bardak da suyunuz olsun, boğazınıza çökecek düğüm için..

  2
 4. SirinOya (@oya-sirin)

  Tolga Örnek..”Devrim arabaları filmi ve “Gelibolu belgeseli”ile oldukça başarılı idi.. Sonrasında Amerika”ya iyi bir teklif ile gitti diye biliyorum. Bu filmi izlicem..Zira Yönetmen ile ilgili kafamda karışık sorular mevcut.. Teşekkürler☺

  5
  • Arzu (@arzu)

   @oya-sirin Gelibolu belgeselini izlememiştim ama Devrim Arabaları arşivlik değeri olan filmlerdendi. Bu arşivlik olmasa da, yüksek çıtada bir film.