Kaçıranı kaçırmaya çalışırken kaçan olmak. Part 1

Evet bu başlıktan hiçbir şey anlamamış olabilirsiniz ama size birazdan neden böyle anlamsız bir başlık attığımı anlatacağım.

Evet bu yazım da spoiler içeriyor. İzlemeyen okumasın. Şahsen benim izlediğim filmlerden sonra film hakkındaki okumaları okumak gibi bir alışkanlığım var. Bundan hareketle benden olanlar beri gelsin.

Özgürlüklerin ülkesinde işçi bayramı hafta sonunda yaşanan pek sıcak olmayan ama aslında izlerken insanı biraz terleten bir film Labor Day. Kate Winslet benim için tamamen bir izleme nedeni. Hayranı olduğum Revolutionary Road filminin tadını ve resimlerini bu filmde görmek sadece o filmi hatırlamak bile filmden çok beni mutlu etti sanırım.  Galiba Kate Winslet’ın oyuncu personası en çok banliyolarda, yanlız ve her an her şeyi yapabilecek kadın karakterler için oluşmuş. Film klişe amerikan yanlızlıkları ve haksızlıkları ile örülmüş. İlk çocuğundan sonra 4 düşük yapmış ve kadınlığı yarım kalmış bir anne, ona tüm sevgisi ve hayatı bilmezliği ve merakıyla eşlik eden iyi yürekli bir çocuk eşlik ediyor. Anne, baba tarafından yine klişe şekilde sekreteriyle edinilen ideal aile rüyası için terkediliyor. Sonrası malum. Depresif bir anne, hayata hazırlıksız ve başı boş bir çocuk. 

Devamı part 2’de :)

İşte O Film

  • Labor Day

    Labor Day

    Akademi Ödülü adayı yönetmen Jason Reitman'ın (Up in the Air, Juno), yüreklendirici bir aşk hikayesi olan Labor Day'inde, başrollerdeki Kate Winslet ve Josh Brolin, inanılmaz koşullar altında yakınlaşan iki yabancı rolünde. Uzun bir hafta sonu tatilinde beklenmedik bir tesadüf olarak başlayan karşılaşmaları, çok geçmeden aşkta ikinci bir şansa dönüşür. Detaylar

Yazar

Tuğçe Çotuk (@tugce-cotuk)

YORUMLAR

  1. Serenay (@serenay)

    Ben de filmi çok beğendiysem hemen hakkında yazılanları,eleştirileri okuyorum ki filmin tadı daha bir artıyor.

    3