Çok dallanıp budaklanmadan çabucak bitiveren diziler

Bir tarafta sezonlarca süren diziler, bölümler arasında her hafta yaşanan uzun bekleyişler varken ki o bekleyişin de kendine has bir tadı var kabul, ama bir tarafta da mini diziler var. Çok dallanıp budaklanmadan çabucak bitiveren diziler. 

Olive Kitteridge: 2014 yılında çekilen ve dört bölüm süren HBO dizisinde öğretmen Olive Kitteridge’nin ve ailesinin hikayesi anlatılıyor. Bir eleştirmen TV’deki en gerçekçi evlilik hikayesi demiş dizi için :) Ben dramını sevdim ve başroldeki Frances McDormand’ı.

And Then There Were None: Sadece üç bölümlük dizi, Agatha Christie‘nin aynı isimli romanından uyarlanmış. Bir adaya davet edilen misafirler, cinayetler, bulunması gereken katil. Gizem, zeka oyunları, güzel oyunculuklar, BBC kalitesi ile tekmili birden.

The Night Of: 2016 yapımı The Night Of, 9 bölümlük. Biliyorum 9 bölüm pek az değil ama gelecek sezon için bir yıl beklemek gerekmedi en azından (teşekkürler HBO). Genç bir üniversite öğrencisi, babasının taksisi ile bir parti için gittiği şehirde bir kadınla tanışır ve geceyi birlikte geçirirler. Genç adam uyandığında kadın ölmüştür. Avukatlar, ailesi ve polis katilin o olduğunu düşünmektedir. Birileri masum olduğuna inacak mıdır? Katil gerçekten o mudur? Dizi, hikayesinin işlenişi ve çok inandırıcı oyunculuklarıyla kalbimi kazandı.. John Turturro (kalp) (kalp)

 

Yazar

Tuba Yıldırım (@tuba-yildirim)

meraba

YORUMLAR

 1. İnci (@inci-ozturk)

  Erken bitip beni üzen ‘My Mad Fat Diary’ geldi aklıma..

  5
 2. metover (@metover)

  Erken biten şeyler ve yarım kalmışlık duygusu: düşündüğüm bu…

  4
 3. ironiKarga (@ironikarga)

  ‘Tadı damağında kalmak’ deyimi bütün bunları katlanır kılar mı bilinmez ama güzel olanın cazibesi akılda kalması! Benimse bu gibi durumlardaki tesellim; Hasan Hüseyin Korkmazgil’in çok sevdiğim şiirinden (*) “acıyı bal eyledik” olan dizesidir. *http://www

  4
 4. suat oscar (@suat-kaptan)

  The Night Of 10 numara dizi

  1