Dikkat : bunu izleyen son kişi komaya girdi ve öldü

    Alfonso Gomez-Rejon’ un yönetmenliğini üstlendiği 2015 yapımı Me and Earl and the Dying Girl , yeni nesil bir dram komedisi.. Seçtiğim “başlık fotoğrafı”, sizi daha fazlası için meraklandırsın; çünkü o, başroldeki 2 gencin fantastik yönetmenlik hevesleriyle yaptıkları onlarca tekrar filminden sadece birisinin görseli.

Yeni nesil film diyorum ama, bu tabir daha çok bu tarzı isimlendiremediğimden ötürü..

Arkadaşlık üzerine farklı ve çok eğlenceli bir film, insanın hayal gücünü uyandırıyor, hatta üretkenleştiriyor .. ama ara ara boğazın o hassas noktasına, yırtılma hissi veren acıyı da çakıyor.. uzun zamandır bu kadar yırtılmamıştı benimki..

Yine olsa yine izlerim, mutlaka izlerim, en kısa zamanda tekrar izleyeceğim, özellikle sonundaki tarifsiz keşifler için..

İşte O Film

 • Ben, Earl ve Ölen Kız

  Ben, Earl ve Ölen Kız

  Bir yandan lise hayatı, bir yandan ergenliğin sosyal engebeleri… Lise son sınıftaki Greg’in huzura kavuşmak için kendince bulduğu yöntem kimseyle yakınlaşmamak, olabildiğince göze batmamak. Ancak annesi, Greg’i kanser hastası sınıf arkadaşı Rachel’a yarenlik etmesi için zorlayınca bu hassas dengeler tamamen alt üst oluyor. Yine de bu sayede Greg, gerçek dostluğun ne olduğunu keşfediyor. Detaylar

Yazar

Arzu (@arzu)

Güzel film, sinemanın peşinde koşmayanlardan kendini gizler. (Tarkovski)

YORUMLAR

 1. Tuba Yıldırım (@tuba-yildirim)

  Çok sevmiştim o filmi

  1
 2. metover (@metover)

  İzlerim ama hayatta kalsam iyi olur…

  2
  • Arzu (@arzu)

   @metover :D bu filmde aslında kimse ölmüyor

 3. Kemik kadın (@kemikkadin)

  Pamuklara sarıp sarmalanması gereken filmlerden, tam ağlamaya başlarken güldürebiliyor, ailemle hep beraber izlemiştik, seçimlerimi kısmen normalleştiren bir film olmuştu onlar için.Ama şu tekrar filmlerinin aslını bilenler için çok daha özel o sahneler.

  1