Dünyayı Kadınlar Kurtaracak..

http://ozlusozluk.com/lev-tolstoy-sozleri/butun-mutlu-ailelerbirbirlerine-benzerler-her-mutsuz-ailenin-ise-kendine-ozgu-bir-mutsuzlugu-vardir-329.jpg

    Mutlu aileler birbirine benzerdi de mutsuz olanların acıları onları farklı ve özel kılardı ya.. Bir de dünyayı kadınlar güzelleştirirdi ve kurtaracak olan da onlardı hani!.. Çocuklar kutsaldı.. Kız çocukları daha fazla önemliydi kimilerimize göre.. Kadınlar çiçek, böcek, dantel severdi.. Herkesin bir şarkısı vardı durup dinlersen..

   ‘Aman Tanrım’ Jim Carrey’ nin oynadığı bir de ‘Amelie’ fransız kızın bıraktığı güzel duygular.. Bunların izlerine de rastladım filmde.. Tabuları fazla önemsemeden huzurla izledim.. Negatifleri pozitif yapan duygular bırakıyor.. ‘Pıtırcık’da ve çok beğendiğim ‘Mr. Nobody’de olduğu gibi aritmetik zekasını bu kez mizahla birleştirmiş yönetmen.. ‘Yeni Ahit’ keyifli bir film..🎬

1.Aurelie’nin şarkısı; Lascia ch’io pianga ‘ Handel🎶
2.Jean-Claude’nin şarkısı; Rameau – Le rappel des oiseaux ‘ Jean-Phillipe Rameau 🎶
3.Marc’ın şarkısı; O solitude-Scholl ‘ Purcell 🎶
4.François’ın şarkısı; The Death and the Maiden ‘ Schubert 🎶
5.Martin’in şarkısı; Theme song-long version ‘ Circus 🎶
6.Willy’nin şarkısı; La Mer-Charles Trenet 🎶

İşte O Film

 • Yeni Ahit

  Yeni Ahit

  Tanrı'nın Brüksel'de bir evde kızı ve karısıyla yaşadığını biliyor muydunuz? Üstelik ailesine ve bütün insanlığa kötü davranıyor. Kızı Ea da, herkese tam olarak ne zaman öleceklerini SMS yoluyla göndererek Tanrı'ya olan inancı yokedip zorbalığa baş kaldırıyor. Detaylar

Yazar

İnci (@inci-ozturk)

Sinema aşktır.🎬 Eskisi kadar ilgilenemesem de, Cinerama Film Günlüğü adlı bir sayfam var. Sinema yazarlığı dersleri aldım.

YORUMLAR

 1. İnci (@inci-ozturk)

  Yazımı yalnızca kadınlar beğenmiş.. Dünyayı kadınların kurtaracağını ben değil film söylüyordu oysa..:)

  7
 2. Arzu (@arzu)

  Festival’de kaçırdığım için çok üzülmüştüm. @oya anlata anlata bitirememişti.. Harika film,ve sen de çok güzel yorumlamışsın İnci, o güzel duyguları tekrar hissedebilmek için bir kez daha izlemek istedim.

  4
  • İnci (@inci-ozturk)

   Ben de mutlaka bir kez daha izlemek istiyorum.. @arzu

   1
 3. Arzu (@arzu)

  benzer durum cinsiyet tercihi özgürlüğünü savunduğumuzda da oluyor, çoğunlukla onları da kadınlar beğeniyor ve destekliyor.

  3
  • İnci (@inci-ozturk)

   Kadınların gerçekten çocuklarına daha yaşanılır bir dünya vermek istediklerine inanıyorum.. Savaşmadan, barışarak.. @arzu

   1
 4. Serenay (@serenay)

  Kadınlardan da umudumu kaybediyorum giderek. Bugün bir araba sorumsuzca park yerindeki araçların önüne bırakılmış,yolu da kaplıyor,park eden araçlarda çıkamıyor. Kaba bir erkek bekliyordum ,ne yazık ki bir kadındı, kabalığının yanında saygısızdı. Üzüldüm

  2
  • İnci (@inci-ozturk)

   İstisna olmasını ümit edelim.. @arzu nun dediği gibi bazı kadınlar varlıklarını ispatlamak için erkeklere benzemeleri gerektiğine inanıyorlar gerçekten.. @serenay

   1
 5. Serenay (@serenay)

  Üzüldüm insanlık olarak bu kadar saygısız,sorumsuz,bencil olmamıza. Kadınlar seyirci değil aslında toplumun mimarlarılar galiba ve kurtarılma noktasına getiren de biziz bu durumda.

  2
 6. Serenay (@serenay)

  Ama filmin bakış açısı çok naif, çok umut verici. En çok benim ihtiyacım varken açıp izleyeyim bari yeniden.

  3
 7. Arzu (@arzu)

  Kadınların hatası, varolabilmek için erkeklere benzemeleri gerektiğine inanmalarıyla başladı..önce sevdikleri adamlara, sonra iş hayatındaki adamlara..bu bizi kavgacı ve hırslı yaptı..sakinleşmeli ve aslımıza dönmeliyiz..

  1
  • aysesel (@aysesel)

   @arzu Bence kadina bir davranis turunu atfetmek biraz tehlikeli gibi. Kadin da erkek kadar ofkeli olabilir, hatta ofkesini gostermek isteyebilir. Kadini farkli kilan incelikli dusunebilmesidir, bunu kullanma tercihi ise kisiseldir diye dusunuyorum.

   2
  • Arzu (@arzu)

   @aysesel haklısın, davranışsal özellikler kişiseldir, ‘kadın ve erkek doğası’ olarak kabul edilenler toplumlara göre değişiyor.. aklım karıştı :)

   2
  • aysesel (@aysesel)

   @arzu Benim de kafam aynı şekilde karışık aslında. Bir yandan öğretilmişlik üstümüze yapışmasın derken, diğer yandan da farklılığımızı yansıtabilelim demek kendi içinde çelişiyor. Cinsiyetsiz bakabilmek mümkün mü?

  • İnci (@inci-ozturk)

   Ne kadar da doğru bir analiz.. @arzu

   1
  • İnci (@inci-ozturk)

   Bu uzun bir süreç, şimdi kalksak ancak yetişiriz..;) @aysesel

   3
  • Kemik kadın (@kemikkadin)

   @aysesel beni de alın ekibe , çok şahane planlarım var :)

   3
  • İnci (@inci-ozturk)

   :)) @kemikkadin

   1