Scarface (1983)

Büyük bir Al Pacino hayranı olarak Al Pacinonun oyunculuğunun zirve noktası bu filmdir diyebilirim. Dog Day Afternoon, Serpico, Devil’s Advocaat, Carlito’s Way, Scent of a Woman gibi filmlerde de mükemmel oyunculuğunu gördüğümüz aktörün bence en iyi filmi olmasa da en iyi oyunculuk sergilediği film bu filmdir diyebilirim. 

Küba’dan Amerika’ya gelen göçmen bir suçlunun suç basamaklarını tırmanışının öyküsünü seyrediyoruz bu filmde. Al Pacino sanki 40 yıllık suçluymuş gibi oynuyor Tony Montana rolünü. Bu film türünde bir ekol zaten. Filmi duymayan görmeyen yoktur. GTA Vice City oyununda da Tommy karakteri Tony Montana karakterini simgeliyor. Zaten oyunu oynayıp da filmi seyredenler her sahneyi “Aaa burayı hatırlıyorum” diyerek seyredeceğine eminim. Bu arada Steven Bauer’in (Yakışıklı reis) de hakkını vermezsek ayıp olur, gayet iyi oynamış ve ayrı bir karizmaya sahip. 

 

— spoiler —

Bu filmin finali beni biraz üzdü, her Al Pacino filminin sonunda olduğu gibi bu filmde de Al Pacino’nun canlandırdığı karakter ne yazıkki ölüyor. Keşke tozu falan bırakıp yuva kursaydı :)

 

— spoiler —

 

Oyunculuk seyretmek isteyenler bu kült filmi kesinlikle kaçırmamalı. Herkese iyi seyirler…

İşte O Film

  • Yaralı Yüz

    Yaralı Yüz

    Usta yönetmen Brian De Palma efsanesinin yapımcısı Martin Bregman, Oscar® ödüllü senarist Oliver Stone ve usta oyuncu Al Pacino'nun işbirliğiyle ortaya çıkan bu sinema klasiği, şüphesiz vazgeçilmez bir arşiv parçası... Sıradan bir Kübalı göçmen olarak hayatına başlayıp Miami kokain imparatorluğunun başına geçen Tony Montana (Al Pacino)'nın şıddet dolu kariyerini anlatan Scarface, hem Miami'deki Latin hayatını, hem de Amerikan yeraltı dünyasını bütün şiddetiyle gözler önüne seriyor... Detaylar

Yazar

Müslümcüyan (@brindaraslan)

En büyük hobim film seyretmek. Bu sitede ise seyrettiğim filmleri yorumluyorum. Bi çeşit dışavurum yani

YORUMLAR