The Accountant (2016)

Polisiye/Gerilim/Dram/Suç tarzı filmlerden hoşlanan biri olarak bu filmden gayet memnun kaldım diyebilirim. Çerezlik veya leş aksiyon diye nitelendirebileceğimiz bir film değil. Gayet özgün bir senaryosu var.

Obsesif Kompulsif Bozukluğu olan bir çocuğun babası tarafından hayat şartlarına adapte edilmesi ve yaptığı kirli işleri anlatan bir film. Baş rolde Ben Affleck’in oyunculuğu beğendim. Diğer rolleride oynayan oyuncular da gayet iyilerdi. Konu olarak bir an bile sıkmayan gayet sürükleyici bir yapım olmuş. 

— spoiler —

 

Bir konu hoşuma gitmedi yalnız. Amerikan filmlerindeki bir klişe yine gözümüze sokulmuş. Kurbanın katili hep eşi dostu çıkıyor. O konuda eksi puanımı aldı. Ama bu klişe harici genel olarak  özgün bir senaryoya sahip hoş bir film olmuş. Ben mutlu sonları severim, bu filmin sonunda da ağızda güzel bi tad bırakıyor. Ayrıca Ben Affleck’in yardımcısının (telesekreter) terapi merkezindeki konuşamayan kadın çıkması da güzel bi detay olmuş.

 

— spoiler —

Beklentilerinizi göklere çıkarmazsanız gayet hoşunuza gidecek, sizi sıkmayacak ve vakit kaybı olmayacak bu filmi izlemenizi tavsiye ederim. İyi seyirler…

İşte O Film

  • The Accountant

    The Accountant

    Bir matematik dahisi olan Christian Wolff, küçük bir kasabada muhasebecilik yaparken aynı zamanda dünyanın en tehlikeli suç örgütlerinden bazılarına da hizmet vermektedir. Detaylar

Yazar

Müslümcüyan (@brindaraslan)

En büyük hobim film seyretmek. Bu sitede ise seyrettiğim filmleri yorumluyorum. Bi çeşit dışavurum yani

YORUMLAR