Life is Beautiful (La vita è bella) (1997)

Yarım bin tane film seyretmişimdir şimdiye kadar, belki daha fazla bilemiyorum. Ama bu film seyrettiklerimin arasında ilk 10’a oynar. Bu filmi kelimelerle anlatmak gerçekten imkansız. Seyrettikten sonra benim diyen delikanlının bile gözünden yaşlar dökülebilir.

Film Dram/Comedy tarzında. İlginç bi karışım olmuş ama filmin ilk yarısını seyrederken başroldeki abimiz için İtalya’nın Kemal Sunal’ı benzetmesi yaptım.

Bu blogumda filmin konusunu söylemiyorum. Filmlerin konularını pek okumayı sevmem az da olsa spoiler barındırıyor çünkü. Ayrıca bu filmin konusunu söylersem filmin ilk yarısını boşa seyretmiş olursunuz.  Ama kısaca özetleyeyim, İkinci Dünya Savaşı zamanında İtalyada yaşayan bir adamın hayatını anlatıyor. Gerçekten bu filmi 3-4 ay önce seyrettim ama aklıma her geldiğinde tüylerim diken diken olur.

Bu filmi tüm sinemasever takipçilerime “şiddetle” öneriyorum. Kaçırılmaması gereken başyapıt niteliğinde bir eser. Herkese iyi seyirler dilerim…

İşte O Film

  • Hayat Güzeldir

    Hayat Güzeldir

    II. Dünya Savaşından birkaç yıl öncesinde başlayan aşk hikayesi, İtalyan Yahudilerin götürüldüğü toplama kampında geçen bir aile dramına dönüşür. Detaylar

Yazar

Müslümcüyan (@brindaraslan)

En büyük hobim film seyretmek. Bu sitede ise seyrettiğim filmleri yorumluyorum. Bi çeşit dışavurum yani

YORUMLAR