İnşaat 2 (2014)

İlk film gibi çok tatlı bir film olmuş. Genelde yerli yapım film seyretmem ama inşaat serisi gayet hoşuma gitti. Devam filmlerinin iyi olduğuna pek az şahit oldum, bu film de iyi olan devam filmlerinden. İki filmin outrosu da gayet harika sürekli dinlediğim şarkılardan.

Konu; İki gariban inşaat işçisi içlerine düştüğü ceset gömme işinden yakayı ele verip 10’ar sene yatar. İçeriden çıktıktan sonra temiz bir hayat için sahil kasabasına yerleşen Ali ve Sudi denizde ceset bulurlar ve başlarına kalmasın diye gömerler ve olanlar olur film gelişir.

Bu tatlı ikilemeyi seyretmenizi siz okurlarıma tavsiye ediyorum. İyi seyirler…

İşte O Film

 • İnşaat 2

  İnşaat 2

  Ali ve Sudi, çalıştıkları inşaata çok sayıda ceset gömmekten 10 yıl hapis yatıp çıkmıştır. Turistik bir yerde, ıssız bir koyda, deniz kıyısına kurulan ancak işletme izni alınamayan bir açık hava diskosunda bekçi olarak durmaktadırlar. Mekanın sahibi Remzi, tekneyle insan kaçırmaktadır. Komiser Şevket gizli ortağıdır. Celal ve Sedat define avcılığı ve tarihi eser kaçakçılığı yapmaktadır. Kısacası eski suçlular yeniden toplanmıştır. Ali ve Sudi özgürlüğün tadını çıkarırken kıyıya iki cesedin vurmasıyla yeni macera başlar. Başlarına bela almamak için cesetleri hemen gömerler, ama karmaşık bir cenderenin içine düşmekten kaçamazlar. Aşık oldukları kadınlarla başka bir ülkeye gitme planı yaparlarken cesetlerin arkası çorap söküğü gibi gelir. Detaylar

Yazar

Müslümcüyan (@brindaraslan)

En büyük hobim film seyretmek. Bu sitede ise seyrettiğim filmleri yorumluyorum. Bi çeşit dışavurum yani

YORUMLAR

 1. Daphne (@daphne)

  İzleyeli çok oldu ama keyifli bir film olduğunu anımsıyorum. Yazınız bana tekrar seyretmem gerektiğini hatırlattı. Teşekkürler :)

  2
  • Müslümcüyan (@brindaraslan)

   @daphne Rica ederim, benim açımdan da gayet keyifli filmdi

   1