Azeroth’a hoşgeldiniz!

Bu film sizin için ne derece önemli bilmiyorum! Ama ben çıkacağının söylentisini duyduğum anda hayatla tüm bağlantım koptu ve hemen internetten film hakkında yapılan haberleri araştırmaya başladım. Çünkü yıllardır bu hikayeden ne müthiş bir film olur diye düşünüp duruyordum. 

World of warcraft oyuncuları için bu kadar mükemmel bir haberi, oyunu oynamayanlar da büyük bir heyecanla karşıladılar. Çünkü fragmanlarda ki görseller inanılmazdı. 

Oyunun hikayesini hakim  olan izleyiciler filmi soluksuz izledi. Gittiğim sinema salonunda oyunu oynayanlarla oynamayanları rahatlıkla ayırt edebiliyordum. Çünkü filmde hangi karakterin kim olduğu, ne olduğu hakkında bir bilgi verilmiyordu. Buna  rağmen film oyunu oynamayanlar tarafından çok daha fazla beğenildi. Çünkü gerçekten hikayenin sadece %2-3 lük bir kısmı film yapılmıştı. Haliyle oyuncular beklediği hikayeyi bulamadılar. 

Tamam oyunu bir kenara koyalım 

Filmde orklar ve insanlar var. Birde Guldan tabii! 

Bu Guldan filmimizin kötü orku. Orkların ve insanların  yaşam alanını yok etmek üzere olan bu kötü orku durdurmak için, orkların ve insanların çabasını seyredeceksiniz.( O fel büyüsü yok mu!) 

Spoiler vermeden yazmaya çalışıyorum, çünkü gerçekten filmde ki seslendirmeler, orkların ve insanların zırhları, kullandıkları binekler, diyarlar, çadırlar. Kısacası tüm atmosfer. Sizi o kadar içine alacak ki, iki orkun şerefi için dövüştüğü bir anda kendizi onların yanında hissedeceksiniz. 

Mutlaka izlenmesi gereken bir film! 

Bu fantastik dünya hiç bir filmde yok, eğer sizde fantastik dünyaları, kara büyüleri ve tarihin en afili orklarını görmek istiyorsanız bu filmi kesinlikle izlemelisiniz. 

 

İşte O Film

  • Warcraft

    Warcraft

    Barışçıl Azeroth krallığı, yok olan ülkelerinden kaçarak yeni bir koloni arayışında olan ORK savaşçılarıyla karşı karşıya kaldığı bir savaşın eşiğinde durmaktadır. İki dünyayı birleştiren kapı açıldığında, bir ordu yıkımla karşılaşırken diğeri de yok olmayla karşı karşıya kalır. Bu zıt gruplardan iki kahraman, ailelerinin, halklarının ve ülkelerinin kaderini belirleyecek bir çatışma yoluna girerler. Böylece savaşın birçok yüzünü gösteren ve herkesin bir sebep uğruna savaştığı, görkemli bir güç ve fedakarlık efsanesi başlar. Detaylar

Yazar

Samet Körpe (@filmozof)

Fantastik dünyaların fantezisini kurmaktan başı ağrımış bir adam..

YORUMLAR