Hangi Filmi İzlemeli – 1

Küçük Prens (2015)

Tür: Animasyon

Hem animasyon izleyip, hem kendinizle yüzleşmek isterseniz doğru adres; Küçük Prens. Antoine de Saint-Exupéry’nin aynı isimli kitabından uyarlanan film, aynı kitabında olduğu gibi hem çocuklara hem büyüklere ithaf ediyor. Özellikle animasyon sever büyükler için kesinlikle doğru bir seçim olur.

Çocukların, büyük insan olduklarında kaybetmeye mahkum oldukları hayal dünyalarını korumaya yönelik anlatılardan, büyük insanların bencilliklerine ve hayatı güç ve paradan ibaret görmelerine kadar her şeyin ince işlenmiş olduğu hikayenin filminde de aynı hikayeyi görsel olarak bulabilmeniz mümkün. Filmi izledikten sonra bunu daya iyi anlayacaksınız ve eğer henüz tanışmadıysanız ilk olarak kitabını okumanızı tavsiye ederim. Önce kitabın naifliğini hissedin ve her sayfasında kendinizi çocukluğunuzda bulun. Hazır yılbaşı da yaklaşıyorken, bu kitaptan daha iyi bir hediye olabileceğini zannetmiyorum.

Peki siz, bir çocuk musunuz yoksa büyük insan mı? Bunun cevabını da Küçük Prens’le tanıştıktan sonra verebilirsiniz ve cevabı bulduktan sonra her şey çok farklı olabilir. Ve unutmayın ki “gözler kördür, insan sadece yüreğiyle baktığı zaman gerçekleri görebilir.”

İşte O Film

 • Küçük Prens

  Küçük Prens

  Antoine de Saint-Exupéry'in klasikleşmiş eseri, bütün dünyada milyonlarca hayrana sahip unutulmaz bir klasik olan Küçük Prens (Le Petit Prince). Kung Fu Panda’nın yönetmeni Mark Osborne’dan. Detaylar

Yazar

Viki (@birbiyikolsam)

Yerli filmleri analiz etmek için açılmış bir blog :)

YORUMLAR

 1. Tuba Yıldırım (@tuba-yildirim)

  evet evet evet :)

  1
 2. Arzu (@arzu)

  O hayatımda okuduğum en güzel masal kitabıdır, o yüzden filmini izlemeye korkuyorum..O öyle bir masal kitabı ki, hakkında bir belgesel çekilmiş ve o da çok etkileyici olmuş.. Katılıyorum, en güzel hediyedir..

  3
  • İnci (@inci-ozturk)

   Küçük Prens, kitabıyla benim için de çok özel.. Bu benim kişisel görüşüm tabii ama bence bundan daha iyi uyarlanamazdı.. @arzu

   2
  • Arzu (@arzu)

   @inci-ozturk bu yoruma çok ihtiyacım vardı :)) tamamdır !

   2