Roma İmparatorluğu mu ? Aile mi?

Roma İmparatorluğunun Kuzey Orduları Komutanı Maximus Decimus Meridias.
Yıllarca Roma İmparatorluğuna fetihlerinde hizmet etmiş başarılı bir General.
Dönemin Ceaser’ı olan Marcus Aurelius tarafından bir evlattan çok sevilen,Ordunun bir lider olarak tanıdığı General Maximus!
Germania fethinde çok başarılı,stratejik bir planla Germen’leri yenilgiye uğratır,bunun üzerine zaten Ceaser’ın gözünde çok büyük olan değeri iyice büyür.
Commudus ki kendisi Ceaser’ın oğlu,babasının ölmesini sabırsızlıkla bekleyen,kendini yeni İmparator olarak benimseyen,niteliksiz,hırs dolu,adalet yoksunu,cani,kısacası hayırsız bir evlat.
Proximo isimli köle tüccarımız ise eski bir Gladyatör.

Film içinizdeki cesareti,hırsı,üzüntüyü,intikam ateşini canladırarak adeta duygusal bir şölen yaşatıyor.Hele ki Romalı bir General iken,bir köleye dönüşen Maximus’un başarılarını gördükçe daha da seviniyorsunuz.Öyle ki Maximus’un tek arzusu,ailesini katlettiren Commudus’u öldürüp intikam almak.
Bu duygu dolu serüven yeri gelecek gözlerinizi yaşartacak,yeri gelecek sizleri tatmin edecek.

Kesinlikle izlemeniz gereken bir film.

İşte O Film

  • Gladyatör

    Gladyatör

    Maximus Decimus Meridias (Russel Crowe) tek gerçek isteği savaş bittikten sonra eşi ve oğluyla beraber yaşadığı İspanya'ya dönüp toprakla uğraşmak olan başarılı bir Romalı generaldir. Ancak imparator Marcus Aurelius (Richard Harris) imparatorluğu hırslı ve katı yürekli oğlu Commodus'tan (Joaquın Phoenix) zıyade ona emanet etmeyi seçince tüm hayatı değişecektir. Tahtın kendi hakkı olduğuna inanan Commodus, bunu duyunca babasını öldürerek tahta geçer ve Maxımus hakkında ölüm emri çıkarır. Maxımus idamdan kaçarak evine döndüğünde eşi ve oğlunun öldürüldüğünü ve çiftliğinin talan edildiğini görecektir, kısa bir süre sonra da köle tüccarı Proximo (Oliver Reed) tarafından yakalanır ve bir gladyatör olarak eğitilmeye başlar. Bir süre sonra gladyatörler yeni imparatorun şerefıne düzenlenen gladyatör oyunları için Roma'ya geldiklerinde Maxımus'un tek amacı vardır, o da hayatı pahasına da olsa Commodus'tan intikam almak... Detaylar

Yazar

Yavuz Erbay Kürkaya (@yavuz-erbay-kurkaya)

20'li yaşlarını müzik yaparak,film izleyip kafa yorarak,motosiklet sürerek mutlu bir rolde yaşamaya çalışan birisidir.

YORUMLAR