Savaşın diğer yüzünü aktaran bir film

 Savaş filmleri alışılmış olarak silahların ve bombaların içinde aktarıldı sürekli. 2.dünya savaşı sırasında olayları aktaran savaşın diğer yüzünü gösteren bir film. masum insanların yaşadıklarının aktarılması dram boyutunu gösteriyor.Lütfen filmi izlerken din,dil veya ırk ayrımlarından sıyrılıp sadece insani bir bakış açısıyla izleyin.Filmden çok farklı,büyük aksiyon beklentileriniz olmasın ancak şuna eminim ki içinizi sızlatacak mükemmel bir dram var.Film bir kitaptan uyarlama ancak kitabı okuma şansım olmadı belki kitap kadar olmasa da film gerçekten güzel.
 Filmin konusu babası rütbeli bir asker olan bir çocuğun esir yahudi kampındaki bir çocukla teller arkasında yaşadığı dostluğu anlatıyor. Kısa ve öz olarak umarım beğenirsiniz iyi seyirler.

İşte O Film

  • Çizgili Pijamalı Çocuk

    Çizgili Pijamalı Çocuk

    2. Dünya Savaşı yıllarında, babası üst rütbeli bir asker olan 8 yaşındaki Bruno, esir kampındaki yahudi bir çocukla arkadaş olur. Bu masum çocukların arkadaşlığının beklenmedik ve sarsıcı sonuçları olacaktır. Detaylar

Yazar

quiaudetvincit (@quiaudetvincit)

filmolog

YORUMLAR

  1. Mel-ankolik (@mel-ankolik)

    Bir kaç yıl oluyor izleyeli, hala etkisindeyim desem.. Savaşın diğer yüzü değil, bence asıl yüzü anlatılan. Çünkü savaşlar masum çocukların ya da sokaktaki insanların savaşı olmadı hiçbir zaman. Çocuklarsa ırk, din, dil ayırt etmeden sevdi birbirini hep..

    1