Üzüme düşmesek mi bu gece?

Bu dizi hakkında ne söylenebilir bilmiyorum. Oyuncuları o kadar içten ve doğallardı ki, şimbilliyi ve ismaili abimiz, iskenderi de tontiş babamız gibi hissettik. O geminin gelmeyeceğini bildiğimiz halde, ismail abi duymasın diye arkadaşlarımızın arasında bile konuşamadık. Hep o gemi gelecek dedik kendimize de çevremize de. 

Üst düzey esprileri, absürt olayları ve efsane karakterleriyle daha kendisine doyamadan veda etti ekranlara Leyla ile Mecnun. 

O gün bugündür tüm izleyicileri hep bir ağızdan söylüyor 

O gemi bir gün gelecek! 

Duygusal sahneleriyle de efsane olan dizide beni en çok etkileyen sahne de yavız ölmek üzereyken Eylül’le vedalaşmaya geldiği sahne oldu 

Türkiye’de harcanmış bir dizi, bu büyük bir özlem. Dizinin hayranları hala ilk günkü heyecanla oyuncuların ağzından çıkacak yeni bir proje haberini bekliyor. 

At dolu günler geride mi kaldı? 

Ben de özledim 

İşte O Dizi

 • Leyla ile Mecnun

  Leyla ile Mecnun

  Leyla ile Mecnun'un aşk hikayesini gerçeküstü olaylar ile absürd komedi türünde anlatan ve hayran kitlesi tarafından kült olarak değerlendirilen televizyon dizisi. Detaylar

Yazar

Samet Körpe (@filmozof)

Fantastik dünyaların fantezisini kurmaktan başı ağrımış bir adam..

YORUMLAR

 1. Arzu (@arzu)

  Tam sarpa saracak derken hınzırca çıkışlar yakalıyordu :) Ekip her türlü çok özel; hem dünya görüşleri adına, hem de oyunculuk başarıları adına.. Camiaları içinde pamuklara sarmalayasım geliyor, ortak veya bireysel – çıkaracakları her işe tavım.

  2
  • Samet Körpe (@filmozof)

   @arzu Uzay gemisi patlatmışlığım var benim , uzaya çıktım , aya gittim , marsa gittim , güneşi sıvazladım.Uzay gemisi patlatmış bi insanım , geçen kaptan gelmiş bizim eve hayatımı şey yapmakla tehdit ediyo. Sonra allahtan zombiler yedi onu.

   2
  • Arzu (@arzu)

   @filmozof ben defalarca dünyayı kurtarmış bir kahraman olarak kendimi size tanıtmak istedim 😄

   3
 2. Daphne (@daphne)

  Aah ah.O kadar özledim ki. Y-Arkana bakma Mecnun M-Kader almaya mı geldi beni benden? Y-Bir daha sorma Mecnun M-Neden At mı var arkamda? :)

  4